Xp kurarken mavi ekran hatası.

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
Ferrari
Kilobyte1
Kilobyte1

Xp kurarken mavi ekran hatası.

Mesaj gönderen Ferrari » 08 Şub 2011, 21:53

Kolay gelsin,

Bugün arkadaşımın diz üstü bilgisayarına win 7 yerine xp kuracakken mavi ekran hatası aldım. Sonradan araştırdığımda bana satalı bir xp cd'si olması lazım falan yazılarını okudum nlite programı ile birleştireleceğini falan gördüm bunun daha basit yöntemi falan yok mu?

Saygılarımla,
Notr.

Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Re: Xp kurarken mavi ekran hatası.

Mesaj gönderen burak_dalkir » 08 Şub 2011, 22:30

hazır sata driver ları olan bir cd indirebilir direk kurabilirsin.
ne olduğu nasıl olduğu önemli değildir,nedenlerin bir anlamı yoktur. sonuçlar önemlidir. sonuca gitmek önemlidir.

Kullanıcı avatarı
%TuNcAy%
Kilobyte4
Kilobyte4
İletişim:

Mesaj gönderen %TuNcAy% » 08 Şub 2011, 22:37

win7den xpye geri donuslerde problemler oldugu asikar. Burak cevabini vermis ama benimde size sorum neden xpye donus yapmak istediginiz. Yani eger win7 ile ilgili bir problem yada uyumsuzluk yasadiysaniz belki buradan ona cozum bulabiliriz diye soruyorum.

Kullanıcı avatarı
Ferrari
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen Ferrari » 08 Şub 2011, 22:43

Doğru söylüyorsunuz sorunlu oluyor evet. Bana sadece kurabilir misin dedi benim için sıkıntı yok dedim kurarım dedim ama niye dönüş yaptığını sormadım oda söylemedi. Belki xp ile bir özel hayatı vardır heheh (.

Ne yazık ki kuramadık (.

Kullanıcı avatarı
%TuNcAy%
Kilobyte4
Kilobyte4
İletişim:

Mesaj gönderen %TuNcAy% » 08 Şub 2011, 23:00

Bende bir anlam veremedigim icin merak etmistim. Belkide win7ye alisamamistir. Ama bence xpden sonraki microsoftun yaptigi en iyi is Windows 7dir. Istersen arkadasina bir sor nedenini. Boylelikle ona win7yi sevdirebiliriz belki. :)

Kullanıcı avatarı
Ferrari
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen Ferrari » 08 Şub 2011, 23:15

Yarın söylerim tamam. Hani derler ya alışmak sevmekten zor diye ama alıştıracağım kullansın dursun eninde sonunda gene bana gelecek de olsun (.

Belli bir zaman sonra win8 çıkacak sonra testerenin serisi gibi uzayıp gidecek (.

Win7 Dayanışma, Geliştirme ve Güzelleştirme Derneği mi kursak ne? :D

Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir » 09 Şub 2011, 00:15

xp kurulmaz diye birşey yok. siz sadece çabuk pes etmişsiniz. ram miktarınız 2gb tan fazla ise win7 kurun 2gb altındaysa xp en iyi işletim sistemidir. zaten 2gb tan fazlasını da xp desteklemediğinden tam veirm alamazsınız. bence deneyin yinede derim. satallı bir xp cd si indrin. tekrar kurmayı deneyin. büyük ihtimalle kurulacaktır. birde bios ayarlarından anakartın desteği varsa sata hdd yi ide yapabilirsiniz böylelikle satalı xp cd sine gerek kalmadan kurulum yapabilirsiniz. ama anladığım kadarıyla mavi ekran hatası ile kurulumun durması arasındaki farka henüz tanık olmamaışsınız. mavi ekran hatasında sorunun ne olduğu yazar. hangi dosyada problem olduğu bellidir. kurulum hatasında ise kurulumun yapılabilmesi için neyin eksik olduğu yazar. bunun öncelikle ne olduğunu çözebilirsek daha kolay ve çabuk sonuca ulaşırız
ne olduğu nasıl olduğu önemli değildir,nedenlerin bir anlamı yoktur. sonuçlar önemlidir. sonuca gitmek önemlidir.