kopyacı siteleri cezalandırmak için algoritmasını değiştirdi

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 825
Kayıt: 06 Eki 2010, 09:10

kopyacı siteleri cezalandırmak için algoritmasını değiştirdi

Mesaj gönderen tasarımcı77 » 30 Oca 2011, 17:32

Resim

Google, kopyacı siteleri cezalandırmak için algoritmasını değiştirdi

Google, spam niteliğindeki siteleri cezalandırmak amacıyla algoritmasında değişiklik yaptı

Google, spam nitelikli sitelerin arama sonuçlarında daha az çıkmasını sağlamak için algoritmasında değişiklik yaptı. Yapılan değişiklikler Google'a ve arama sonuçlarına son dönemlerde artan eleştirilerin bir sonucu. Bu eleştiriler özellikle geleneksel web spam taktiğinin (belli bir anlamı olmayan çok az içeriğe sahip sitelerin çok fazla anahtar kelime kullanarak Google'da yükselmek için hile yapmaları) yanında artan yeni spam türlerine yönelik yapılıyor.

Son dönemde özellikle netten içerik toplayan, içerik hırsızlığı yoluyla kartelleşen siteler dikkat çekiyor. Bu ay başında Stack Overflow adlı siteden Jeff Atwood, kendi sitelerinden içerik toplayan bu tarz sitelerin Google'da kendilerini geçmeye başladığına dikkat çekti. Yani Google'da kopya içerik orijinalin önüne geçebiliyor.

Google'ın baş mühendislerinden Matt Cutts, Google'ın blogunda eleştirilere yanıt verdi. Google'ın spam sitelerin özellikle de başka sitelerden içerik kopyalayan, orijinal içerik miktarı düşük olan sayfaların sonuçlarda yükselmesini engelleyecek kritik değişiklikler yaptıklarını açıkladı. Bunun tam anlamıyla hedefe yönelik bir çalışma olduğunu yazan Cutts, kullanıcıların arama sonuçlarında orijinal içeriğe sahip siteleri daha çok göreceğini belirtiyor.

kaynak:programlar.comKullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 29113
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Re: kopyacı siteleri cezalandırmak için algoritmasını değişt

Mesaj gönderen velociraptor » 30 Oca 2011, 19:03

cok gec kalinmis bir karar , adamlarin sistemi adam gibi olsaydi zaten sistem buna müsade etmezdi , son derece basit birsey ; arama motorlarinda yayinlanma tarihi indexleniyor , google nasil bir zeka özrü ile ayni yaziyi birebir, 1 kac ay yada yil sonra yayinlayan bir siteyi original sitenin önüne gecirir anlamak mümkün degil ,google mühendislerinin zeka testine tabi tutulmasi sart
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Cevapla