Google Voice Search

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Mendenn
Gigabyte2
Gigabyte2
Mesajlar: 2356
Kayıt: 19 Haz 2006, 18:01
cinsiyet: Erkek
İletişim:

Google Voice Search

Mesaj gönderen Mendenn » 29 Oca 2011, 21:31

oogle'ın, mobil cihazlar üzerinden sesli komutlarla arama yapma imkanı sunan Google Voice Search hizmeti, Türkçe olarak kullanıma sunuldu.

Konuya ilişkin basın toplantısında konuşanGoogleTürkiye, Orta Doğu ve Afrika Pazarlama Direktörü Mustafa İçil, 1,9 milyar internet kullanıcısının bulunduğu dünyada internetin en çok bilgi arama amacıyla kullanıldığını belirterek, bir günde tüm arama motorlarında yapılan arama sayısının 4 milyarın üzerinde olduğunu kaydetti.

Türkiye'de de kişi başına düşen arama sayısının, dünya ortalamalarının oldukça üzerinde olduğunu ifade eden İçil, bir arama motorunu başarılı kılacak özellikleri hız, geniş kapsam, ilk sayfalarda doğru sonuca ulaşma ve kullanıcı deneyiminin kolaylığı olarak sıraladı.

Arama motorlarında en büyük bariyerlerden birinin dil konusunda yaşandığına işaret eden İçil, bu kapsamda Google'ın faaliyette bulunduğu ülkelerde en önemli hedeflerinden birinin içeriği zenginleştirmek olduğunu, bu şekilde arama motorlarının kullanımının anlam kazanacağını anlattı. İçil, bu soruna ilişkin olarak Google Çeviri hizmetini de sunduklarını anımsatarak, ''Hergün 160 milyon web sitesi 70 ayrı dile çevriliyor. Türkiye, Google Çeviri hizmetini de en çok kullanan ülkeler arasında yer alıyor. Google Çeviri'nin arkaplanı yapay zekaya dayanıyor. Yani biz sisteme bir dil öğretmiyoruz, kendisi çeşitli kaynaklardan tarayarak öğreniyor'' diye konuştu.


Bu hizmetin masa üstü bilgisayarlar için olanı var ise paylaşan olur ise sevinirim :D...
Beni bir tek sen anladın ama sende yanlış anladın be gülüm..!Cevapla