Chrome Frame

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte2
Megabyte2
İletişim:

Chrome Frame

Mesaj gönderen lord_leo » 29 Oca 2011, 03:25

Internet Explorer'ın içine "Chrome kaçıran" tartışmalı eklenti hazır:

Google ile Microsoft arasında büyük tartışmalara neden olan Chrome Frame, tamamlanarak tam sürüm halini aldı.

Chrome Frame'den beta ibaresini resmi olarak kaldıran Google, yaptığı açıklamada tam sürümün 3 kat daha hızlı çalıştığını belirtti. Çeşitli eklentilerle çakışmaların ve sorunların giderildiği Chrome Frame indirmeye hazır.

Internet Explorer'ın eski sürümlerinin içine yerleşen Chrome Frame, Google'ın HTML5 ve yüksek hızlı JavaScript gerektiren uygulamalarının açılmasını ve hızlı çalışmasını sağlıyor. Bu eklenti iki tarayıcıyı birleştiriyor ama orijinal çıkış sebebi olan Google Wave'in yerinde artık yeller esiyor.

http://www.google.com/chromeframe/?hl=tr

denedim her sitede yada testde bariz anlaşılmasada geç açılan sitelerin daha erken açıldığı belirgin bir fark oldu. chrome de olan yazın denetimi boşluk ve link belirleyici ve sağ tık özellikleri geldi.

ben pek kalabalık yapan eklenti sevmeme rağmen bunu tavsiye ediyorum.ie alt yapısı ve arayüzüne chrm özellikleri eklenmiş gibi hibrid bir tarayıcı olsun isteyenlere tavsiyemdir.
not:deneme sürümü olduğunu ve deneyip karar verilmesi gerektiğini , istenildiği zaman denetim masası/prg. ekle-kaldırdan kaldırabileceğinizi unutmayın.
lord
Ben Giderim, Tadım Kalır...