Müzik endüstrisine korsan saldırısı kapıda!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 827
Kayıt: 06 Eki 2010, 09:10

Müzik endüstrisine korsan saldırısı kapıda!

Mesaj gönderen tasarımcı77 » 26 Oca 2011, 18:43

Resim

Meşhur torrent sitesi Pirate Bay'nin ekibi, yakında açacağı Musicbay adlı site ile müzik sektörüne doğrudan savaş açıyor.

En popüler torrent sitelerinden biri olan ve şu an davalarla cebelleşen Pirate Bay, korsan tartışmalarının da odak noktası. Pirate Bay ekibi, The Music Bay adlı bir müzik paylaşım sitesi açarak korsan müzik paylaşımı üzerine yapılan tartışmaların üstüne tuz biber ekmeye hazırlanıyor.

Şu an aktif olan fear.themusicbay alt alan adında "coming soon" (yakında) ibaresi bulunuyor. Pirate Bay ekibinden biriyle görüşen TorrentFreak siteyle ilgili şu yorumu almış:

"Müzik endüstrisi ne planladığımızı, önümüzdeki aylarda ortaya çıkartacağımız şeti hayal dahi edemez. Yıllarca korsanlıkla ilgili acı içinde söylenip durdular ama asıl korkmaları gereken zaman şimdi. IFPI'nin 78. yaş günü için büyük bir sürpriz hazırlıyoruz. IFPI'nin kurulduğu Roma'da büyük bir festival organize edeceğiz."

IFPI yani International Federation of the Phonographic Industry (Uluslararası Fonogram Endüstrisi Federasyonu), korsana karşı en aktif savaşan kuruluşlardan biri. Roma'da bir konferansla kurulup kaydı İsviçre'de yapılan ve Türkiye'de MÜ-YAP'ın da üye olduğu IFPI, 10 - 14 Nisan 2011'de 78. yaşına girecek.

Alıntıdır.Cevapla