Efsane olduğu kanıtlandı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
%TuNcAy%
Kilobyte4
Kilobyte4
Mesajlar: 673
Kayıt: 04 May 2006, 21:20
cinsiyet: Erkek
Konum: Hollanda
İletişim:

Efsane olduğu kanıtlandı

Mesaj gönderen %TuNcAy% » 18 Oca 2011, 23:20

Resim


Araştırma ortaya koydu: Güzeller sadece güzel değil, aynı zamanda zeki de. "Güzel olan aptal olur" düşüncesi bir efsaneden ibaret.

İngiltere ve ABD'de yapılan bir araştırmaya göre, daha şanslı hayatlar yaşadıkları düşünülen yakışıklı erkekler ve güzel kadınların, IQ seviyeleri de daha yüksek oluyor.

İngiltere ve ABD'de yapılan bir araştırmada güzel erkek ve kadınların IQ seviyesinin ortalamanın 14 puan üzerinde olduğu görüldü. Araştırma sonucu, 'aptal sarışın' ya da yakışıklı erkeklerin zekalarının pek de parlak olmadığı yönündeki mitleri yerle bir edecek türden.

London School of Economics (LSE) tarafından yapılan araştırmaya göre, fiziksel olarak etrafını etkileyecek niteliğe sahip olanlar, sadece iyi görünmekle kalmayıp aynı zamanda akıllı olan kişileri etkiliyor.

Bu tür çiftlerin çocukları, genetik bir bağ inşa ederek her iki niteliği de miras alma eğilimi gösteriyor. LSE araştırmacısı Satoshi Kanazawa Sunday Times'a yaptığı açıklamada, "Fiziksel çekiciliğin genel zeka ile dikkate değer, olumlu bir bağlantısı var. Bu bağlantı erkekler arasında kadınlar arasında olduğundan daha güçlü" diyor.

İngiltere'de yapılan araştırmada yakışıklı erkeklerin IQ seviyelerinin ortalamanın 13.6 puan ve güzel kadınların IQ seviyelerinin ortalamanın 11.4 puan üzerinde olduğu belirlendi.

Araştırma, Mart 1958'den beri tek bir hafta içinde doğan 17 bin 419 kişi esas alınarak yapıldı. Çocukluklarından yetişkinliklerine kadar bu kişilerin akademik, zeka gelişimleri izlendi ve görünümlerine dair notlar alındı.

Hem güzel hem zeki olan ünlü isimlerin sayısı da oldukça fazla. Liste, Harvard Üniversitesi Psikoloji bölümünden birincilikle mezun olan ve yeni Altın Küre ödülünü kucaklayan aktris Natalie Portman, Yale Üniversitesi Edebiyat Bölümü'nden en yüksek derece ile mezun olan aktris Jodie Foster, 154 IQ’ya sahip olan Sharon Stone, Will Smith, Johnny Depp, George Clooney gibi isimlerle uzayıp gidiyor.Kullanıcı avatarı
armorking
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 938
Kayıt: 27 Oca 2008, 18:54

Re: Efsane olduğu kanıtlandı

Mesaj gönderen armorking » 19 Oca 2011, 00:30

:) bizim güzel saydığımız mankenleri genel kültür yarışmasında görmek isterdim...

Kullanıcı avatarı
ney_bey
Gigabyte3
Gigabyte3
Mesajlar: 2766
Kayıt: 16 Kas 2007, 02:06
cinsiyet: Erkek
Konum: istanbul

Re: Efsane olduğu kanıtlandı

Mesaj gönderen ney_bey » 19 Oca 2011, 00:53

gülünç duruma düşdüklerini görmek için mi ? :lol:
ya sev ya terket

Cevapla