Minik Windows değişiyor!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
%TuNcAy%
Kilobyte4
Kilobyte4
Mesajlar: 673
Kayıt: 04 May 2006, 21:20
cinsiyet: Erkek
Konum: Hollanda
İletişim:

Minik Windows değişiyor!

Mesaj gönderen %TuNcAy% » 15 Oca 2011, 19:04

Resim


Windows Phone 7 güncellemesinin detayları!

Windows Phone 7 için yayınlanacak ilk güncellemenin detayları nihayet belli oldu. İşte yeni WP7!

Microsoft, Windows Phone 7 güncellemesinin detaylarını açıkladı. Ancak Microsoft'un iPhone ve Android sistemlerine yetişmek için 2011 yılında atılım yapacağını düşünenler hayal kırıklığına uğrayabilir, zira açıklamaya göre güncelleme pek fazla yenilik getirmeyecek.

Microsoft, gelecek güncellemede üç yenilikten bahsediyor; Kopyala-yapıştır işlevleri, daha hızlı yüklenen uygulamalar ve daha iyi Windows Pazaryeri araması.

Yeniliklerden, kopyala-yapıştır işlevleri en başından beri Windows Phone 7'de yer almalıydı. Özellikle, Windows Phone 7'nin Mobil Office uygulamaları ile birlikte geldiğini, Android ve iPhone'da bu özelliğin en başından beri olduğunu düşünürsek; kopyala yapıştır özelliklerinin gelişi oldukça geç oldu.

Daha hızlı yüklenen uygulamalar ve oyunlar ile iyileştirilmiş Pazaryeri araması özellikleri güzel, ancak yenilik olarak kullanıcıları heyecanlandıracağı söylenemez.

Sonuç olarak, açıklanan güncellemeler, 2011'de Windows Phone 7'den önemli bir atılım bekleyenleri hayal kırıklığına uğrattı. Windows Phone 7, yeni haliyle bile Android ve iPhone'un oldukça gerisinde kalıyor. Eğer Microsoft mobil işletim sistemi yarışında iddialı olmak istiyorsa, Android ve iPhone'a yetişmekle kalmayıp, kendi yeniliklerini getirmesi gerekiyor.Cevapla