Google Bilim Fuarı 2011'e başvurular başladı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
%TuNcAy%
Kilobyte4
Kilobyte4
Mesajlar: 673
Kayıt: 04 May 2006, 21:20
cinsiyet: Erkek
Konum: Hollanda
İletişim:

Google Bilim Fuarı 2011'e başvurular başladı

Mesaj gönderen %TuNcAy% » 15 Oca 2011, 15:13

Resim

Google'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, öğrencilerin fen, matematik, teknoloji alanlarındaki projeleriyle katılacağı proje yarışması Google Bilim Fuarı 2011'e başvurular başladı.

Fuarda başarılı olanlar, velileriyle National Geographic tarafından 10 günlüğüne Galapagos Adaları'na gönderilecek. Büyük ödülü alan takıma Google tarafından 50 bin dolarlık burs verilecek ve takım üyeleri CERN, Google, the LEGO Group veya Scientific American'da staj imkanına sahip olacak. Ayrıca herkesin katılacağı online bir oylama da gerçekleştirilecek ve sonucunda çeşitli ödüller verilecek.

Bireysel veya ikili, üçlü gruplar halinde katılımın mümkün olduğu fuarda yarışabilmek için 13-18 yaş arasında, bir okulda tam zamanlı eğitim alıyor ve bir ''Google'' hesabına sahip olmak gerekiyor.

Başvuruların İngilizce yapılacağı ve öğrencilerin tasarladıkları projeyi test edilebilir bir şekle dönüştürmekle yükümlü olacakları fuarda, katılımcılar deneyimlerini 2 dakikalık kısa bir videoyla online ortama aktarabilecekleri gibi isterlerse 20 slaytlık bir sunum şeklinde de paylaşabilecek. Fuara başvuranlar, Google'ın tüm web hizmetlerinden faydalanma fırsatı bulacaklar.

Yarışmaya 4 Nisan 2011'e kadar ''google.com/sciencefair'' adresinden başvurulabilecek.

En iyi 15 proje, 11 Temmuz 2011'de Kaliforniya'da Google Merkezi'nde düzenlenecek finale katılacak.Cevapla