iPhone'a kış soğuğu şoku!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
%TuNcAy%
Kilobyte4
Kilobyte4
Mesajlar: 673
Kayıt: 04 May 2006, 21:20
cinsiyet: Erkek
Konum: Hollanda
İletişim:

iPhone'a kış soğuğu şoku!

Mesaj gönderen %TuNcAy% » 15 Oca 2011, 15:01

Resim

Apple, donan iPhone 4'ü onarmayı reddetti!

Apple'dan garip uygulama: iPhone'u soğukta kullanmayın; yoksa iPhone'unuz garanti dışı kalabilir...

Norveç'te yaşayan Lenin Kristin Lovvik, yeni bir soğuk Norveç sabahında, işine gitmek için yola koyulmuştu. Bu sırada, yolda müzik dinleyerek vakit geçirmek isteyen Lovvik, iPhone 4'ünü aracının müzik çalarına bağladı.

Dışarıdaki -12 derecelik soğuktan aracını ısıtarak kurtulan Lovvik, tam ısınmaya başlamıştı ki çalan müzik ve iPhone bir anda susuverdi. iPhone'u bozulduğunda, aracın içerisinin 20 derece olduğunu belirten Lovvik'e, Apple'ın verdiği cevapsa oldukça kesindi: Cihazın kullanım kılavuzunda belirtildiği gibi, iPhone sıfırın altındaki sıcaklıklarda kullanım için tasarlanmamıştı ve garanti kapsamında onarılamazdı.

Bu açıklamaya göre iPhone soğuk dağların değil, sıcak plajların telefonuydu. iPhone'un şartnamesinde belirtildiğine göre, iPhone, -20 ila +45 derece sıcaklıklar arasında taşınabilir, ancak kullanılamaz! Apple'a göre, iPhone'un kullanılabileceği hava sıcaklığı 0 ila 35 derece arasında.

Apple, konuyla ilişkin eleştirilere karşı her zaman olduğu gibi geleneksel sessizlik tavrını koruyor, ancak bu durum rakipleriyle kıyaslandığında sonuçlar Apple'ın başını ağrıtabilir. Samsung'da Apple gibi, Galaxy S'in sıfırın üzerindeki sıcaklıklarda tutulmasını tavsiye ediyor ancak buna kesin bir kısıtlama getirmiş değil. Sony Ericsson X10 ise, -10 derecede Angry Birds oynatabilecek kadar iddialı.Cevapla