Önce Mac App Store hacklendi .......

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
%TuNcAy%
Kilobyte4
Kilobyte4
Mesajlar: 673
Kayıt: 04 May 2006, 21:20
cinsiyet: Erkek
Konum: Hollanda
İletişim:

Önce Mac App Store hacklendi .......

Mesaj gönderen %TuNcAy% » 09 Oca 2011, 13:35

Resim
Önce Mac App Store hacklendi, uygulamaları açık hale geldi, sonra 50 bin iTunes hesabı çalındı

Apple'ın iPod, iPhone ve iPad'ten sonra Macintosh işletinm sistemi ile çalışan Mac bilgisayarlar için dün açtığı online uygulama mağazası (Mac App Store), hacker'ların saldırısına uğradı. Mac App Store'dan indirilen ancak yükleme esnasında Apple'ın onaylamasından geçmesi gereken uygulamalar üzerinde çalışan hacker'lar sistemin bazı kısımlarını aşmayı başardı.

UYGULAMALAR AÇIK HALE GELEBİLİR
Angry Birds oyunu üzerinde yapılan saldırı başarılı olurken, hacklerların saldırısının tamamen başarılı olması durumunda tüm uygulamalar açık hale gelecek. Öte yandan Apple, Mac App Store'dan ilk gününde 1 milyondan fazla uygulama indirildiğini açıkladı.

50 BİN iTUNES HESABI ÇALINDI
ABD'li teknoloji devi Apple'a bir kötü haber de Çin'den geldi. TaoBao adlı Çin'in en büyük açık artırma sitesinde, 50 binden fazla iTunes hesabı kredi kartı bilgileriyle birlikte 15 sentten başlayan fiyatlarla satışa çıkarıldı. Apple iTunes mağazasına üye olanlar, yazılım, müzik, film, klip, oyun gibi pek çok ürünü kayıt sırasında bilgilerini girdikleri kredi kartıyla satın alabiliyor. Çalıntı hesaplarda kredi kartı bilgileri kayıtlı olduğundan, satın alanlar kart iptal edilinceye kadar istediği kadar ürünü indirmiş olacak.Cevapla