Nvidia'dan işlemci bombası!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
%TuNcAy%
Kilobyte4
Kilobyte4
Mesajlar: 673
Kayıt: 04 May 2006, 21:20
cinsiyet: Erkek
Konum: Hollanda
İletişim:

Nvidia'dan işlemci bombası!

Mesaj gönderen %TuNcAy% » 08 Oca 2011, 00:23

Resim
Nvidia'dan bomba gibi açıklama!

Nvidia'nın CES 2011'de yaptığı açıklama, işlemci dünyasını sarsacak kadar iddialı...

CES 2011, bu yılın teknoloji açısından ne gibi gelişmelere ev sahipliği yapacağı konusunda bizlere ipuçları vermeye devam ediyor. Las Vegas'ta CES 2011'de konuşan Nvidia CEO'su Jen-Hsun Huang, PC ve sunucular için ortaya çıkaracakları ilk işlemciler hakkında konuştu.

Microsoft yeni Windows işletim sisteminin bir sürümünün Arm mimarisini destekleyeceğini belirtmişti. Bu haberin hemen arkasından ise Nvidia cephesinden Arm mimarisini taban alacak olan "Denver" kod adlı işlemci çekirdekleri açıklaması geldi.

Onlarca yıldır PC'lerde x86 mimarisinin hüküm sürdüğünü belirten Huang, tabletlerin ve akıllı telefonların gelmesiyle değişmek zorunda olan PC platformunun bu durumundan oldukça memnun; "Denver, PC'leri ve sunucuları x86 mimarisinin yetersizliğinden ve hegemonyasından kurtaracak."

Nvidia'nın aslında bir ekran kartı firması olduğu düşünüldüğünde, Huang bu çekirdeklerde tümleşik ekran kartları olabileceğinin de ipçlarını verdi. Bu şekilde PC kullanıcılarının daha çok ilgisini çekmeye hazırlanan Huang şunları söylüyor; "Dünya değişti. Geçmişte lider olan firmalar, şimdi stratejilerini değiştiriyorlar."Cevapla