Yılın teknoloji fiyaskosu!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
%TuNcAy%
Kilobyte4
Kilobyte4
Mesajlar: 673
Kayıt: 04 May 2006, 21:20
cinsiyet: Erkek
Konum: Hollanda
İletişim:

Yılın teknoloji fiyaskosu!

Mesaj gönderen %TuNcAy% » 02 Oca 2011, 19:26

Resim
CNN'e göre yılın teknoloji fiyaskosu!

CNN'in seçtiği 2010 yılının en büyük teknoloji fiyaskosu http://edition.cnn.com/2010/TECH/innova ... tml?hpt=C2, bazılarını çok sinirlendirecek...

Bazıları için iPhone 4, yılın en başarılı teknoloji ürünü sayılırken, görünüşe göre CNN çalışanları aynı fikirde değil. Yılın en büyük teknoloji fiyaskolarını listeleyen CNN, iPhone4'ü listenin birincisi yaptı.

CNN, Apple'ın anten sorununu reddetmesine vurgu yaptı. Steve Jobs'a göre, iPhone4 ile çekim gücü ve hattan düşme sorunu yaşayanlar, telefonlarını yanlış tutuyorlardı. Bir süre sonra şirket, sorunun yazılım kaynaklı olduğunu iddia etti. Bu iddiaya göre sorun, ekrandaki çekim gücü çubuklarının eksik gösteriliyor olmasıydı.

Daha sonra sorunun varlığını kabul eden şirket kullanıcılara iPhone4 ile birlikte ücretsiz koruyucu kılıf vermeye başlamıştı. Zira sorunun sebebi, telefonun sol alt kenarına dokunmanızdı. Metal kenarlı telefonun, anteni bu bölgede yer alıyor ve dokunduğunuz zaman sinyal seviyesi bir çubuğa kadar düşüyor, hatta hattan düşebiliyordunuz.

iPhone4'ü yılın en büyük teknoloji fiyaskosu olarak nitelendiren CNN, daha sonra söylemini yumuşatarak cihazın başarısını vurguladı ve sinyaldeki düşüşe rağmen, cihazın popülaritesinde hiçbir düşüşün olmadığını belirtti. Yani iPhone 4 için yapılan fiyasko tanımı biraz göreceli görünüyor.Cevapla