Skype kesintisi Windows’tan kaynaklanmış

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
%TuNcAy%
Kilobyte4
Kilobyte4
Mesajlar: 673
Kayıt: 04 May 2006, 21:20
cinsiyet: Erkek
Konum: Hollanda
İletişim:

Skype kesintisi Windows’tan kaynaklanmış

Mesaj gönderen %TuNcAy% » 01 Oca 2011, 12:46

Resim

İnternetteki en geniş telefon uygulamasında meydana gelen 2 günlük kesintinin bir Skype sürümüyle Windows işletim sistemi arasındaki uyumsuzluktan kaynaklandığı açıklandı.

Geçtiğimiz hafta 2 gün boyunca hizmet veremeyen Skype internet anlık mesajlaşma ve telefon servisindeki arızanın, Windows’la uyumsuzluğa neden olan bir yazılım hatasıyla sunuculara aşırı yüklenmeden kaynaklandığı açıklandı.

Uzun süredir firmanın karşılaştığı en büyük servis kesintisiyle ilgili yapılan açıklamada, arıza nedenlerinin hala araştırıldığı, elde edilen verilen ışığında Windows’la Skype’ın bir sürümü arasındaki uyuşmazlığın temel nedenlerden biri olabileceği belirtildi.

Açıklamayı yapan bilişimden sorumlu Başkan Yardımcısı Lars Rabbe, Windows yüklü bilgisayarlarında Skype’ın 5.0.0.152 sürümünü kullananların kesinti yaşadıklarını duyurdu. Bu sürüm Windows’ta çalıştırıldığında programın kendiliğinden kapanmasına veya kilitlenmesine yol açıyor.

Arıza yüzünden kullanıcılardan özür dileyen firma, ücretli görüşmeleri kesilen abonelere de hediye konuşma kotası vermişti. Firma, en kısa zamanda yeni bir sürüm çıkaracağını duyurdu.Cevapla