Tepegözdeki görüntü kalitesini arttırmak

Hardware (Donanım) konusunda bilgi paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 28966
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Tepegözdeki görüntü kalitesini arttırmak

Mesaj gönderen velociraptor » 31 Ara 2010, 11:23

Yeni ince ekran televizyonunuz harika bir görüntü kalitesine sahip. Ancak PC'nizi HDMI ile bağladığınızda, görüntüler bulanıklaşıyor. TV'deki tüm ayarlardan da bir sonuç alamadınız.

Resim

Sorun genellikle PC'deki Radeon HD serisi ATI ekran kartlarından kaynaklanıyor. Sadece seleflerinden daha iyi çalışmakla
kalmıyor aynı zamanda ön ayarlarla çalışma prensibine sahipler. TV'lerle çalışma söz konusu olduğunda önceki sürümlerde 1:1 oranı uygun sürücülerle elde edilebiliyordu. Şimdiki sürücüler zorunlu bir tarama başlatıyor. Böylelikle resim kalitesi bir parça düşürülüyor. TV gelen sinyallerle resim kalitesini tekrar yükseltmeye çalışıyor.
Özellikle ATI sürücülerinden gelen bu sinyalleri yükseltmeye çalışmak işin handikapını oluşturuyor. Çünkü deneyimsel olarak TV'ye aktarılan görüntü sorunlarının genellikle TV'den kaynaklandığını biliriz ve bu sorunu TV'den çözmeye çalışırız. Oysa ki PC'den gelen sinyallerin görünüm oranları ve ilgili görüntü mod'ları TV'den daha çok sorunludur. Bunun için Philips televizyonlarındaki
"PC mode" sayesinde bu sinyallerin kalitesi arttırılmaya çalışılıyor. Yeni aldığınız bilgisayarın resim kalitesini düşürmemek için en son ATI sürücüsünü AMD'nin anasayfasından "Catalyst control center" (CCC) dahil olmak üzere indirin. Sürücüyü kurun ve CCC'yi başlatın. "Graphics / Desktop and display"i seçin. Sağ tuşla alttaki küçük monitör simgesine ve daha sonra da "Configure"a tıklayın. Gelen pencereden "Scaling options"ı seçin. Düzenleyiciyi 0 oranına getirerek resimlerin TV'ye 1:1 oranında aktarılmasını sağlayın.

ALINTIDIR
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you freeCevapla