E-posta okuyan koca yargılanacak

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
%TuNcAy%
Kilobyte4
Kilobyte4
Mesajlar: 673
Kayıt: 04 May 2006, 21:20
cinsiyet: Erkek
Konum: Hollanda
İletişim:

E-posta okuyan koca yargılanacak

Mesaj gönderen %TuNcAy% » 29 Ara 2010, 21:49

Resim
ABD'de eşinin elektronik postalarını gizlice takip eden adamın yargılanmasına karar verildi.

Leon Walker isimli koca, eşinin üçüncü kocasıydı ve ikinci kocasıyla eşi arasında ilişki olduğunu e-postaları ele geçirerek öğrendi.

İngiliz gazetesi Guardian'daki habere göre, Michigan eyaletindeki savcılar, Leon Walker'ı, ticari sırları korumak için bilgisayar korsanlığına karşı çıkarılmış yasaları çiğnemekle suçluyor.

Clara isimli eşinin, kendisini döven ikinci eşiyle tekrar birlikte olmasını, birinci eşinden olan çocuğu için tehlikeli bulan Leon Walker, bu amaçla, ele geçirdiği yazışmaları eşinin ilk kocasına iletti. Walker, yerel basındaki demecinde, "Yapmam gerekeni yaptım, burada söz konusu olan, bir çocuğu tehlikeden korumaktır" diye konuştu. Leon ve Clara, birkaç hafta önce boşanmıştı.

Leon Walker'ın avukatı Leon Weiss, "34 yıllık avukatım, böyle bir şey görmedim" diyerek, bilgisayar korsanlığına karşı çıkarılmış yasanın kamu kuruluşlarına sızmaları, dolandırıcılığı ve ticari sırların haksızca ele geçirilmesini önleme amaçlı olduğunu söyledi. Weiss, "Savcıların başka işi yok muydu?" diye sordu.

Leon Walker, bilgisayarı ortaklaşa kullandıklarını söylerken, kendisini şikayet eden eşi Clara ise bilgisayarı sadece kendisinin kullandığını ileri sürüyor.

Avukatlar, bu davanın boşanma davalarını etkileyebileceğini, çünkü bu tür davaların yarısının SMS, e-posta ve gözetleme gibi takip yöntemlerine dayandığını belirtiyor. Duruşmalar şubatta başlayacakCevapla