Firefox eklentileri ve açıklamaları

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
mc carbon
Bit
Bit
Mesajlar: 22
Kayıt: 22 Şub 2007, 14:20

Firefox eklentileri ve açıklamaları

Mesaj gönderen mc carbon »

AdBlock

En bilinen ve en eskilerden birisi. İstenmeyen içerigi filtrelemede kullanılan eklenti, dilediginiz sitedeki reklamın görüntülenmesine engel olabiliyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/10/
AI Roboform Toolbar

Sitelere girdiginizde sifrem hangisiydi diye düsünmenize gerek yok. Bu eklenti sifre yönetimine yardımcı oluyor. Ayrıca uzun uzadıya giden kayıt formlarındaki alanları da kaydedebiliyor. Kayıtları ise güvenlik amacıyla sifreleyerek hafızada tutuyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/1027
All-in-One Sidebar

Bir diger açık kaynak tarayıcı Opera'dan esinlenerek olusturulan eklenti ekranınıza bir panel açarak çok kullanılan özelliklerin bu alana atılmasına yardımcı oluyor. Dosya indirimleri, uzantılar, sitenin kaynak kodları ve benzeri pek çok özellige tek tıklamayla ulasabiliyorsunuz.
https://addons.mozilla.org/firefox/1027
Auto Copy

Seçip isaretlediginiz bir metin alanının otomatik olarak hafızada tutulmasına yarıyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/383
AutoSlideshow

Resimlerin veya web sayfalarının film seridi gibi tarayıcıda görünmesine yarıyor.
http://autoslideshow.gmxhome.de/
Beagle

Etrafın altını üstüne getirerek arama yapmaya yardımcı olan bu eklenti bilgisayarınızda bir indeksleme islemi yaparak aradıgınıza çok daha çabuk ulasmanızı saglıyor.
http://beagle-project.org/Firefox_Extension
British English Dictionary

İngiliz İngilizcesi üzerine hazırlanan eklenti, tarayıcınıza ufak bir sözlük ekliyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/3366
Clean And Close

Dosya indirme penceresinde, listede biriken geçmise dair bitmis, iptal edilmis veya bozuk indirme satırlarını temizleyip pencereyi kapatan bir buton ekliyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/2608
Colorful Tabs

Sekmelerin her birini farklı renklere getirerek rengarenk bir tarayıcı ortaya çıkarıyor. Seveni de çok, sevmeyeni de...
https://addons.mozilla.org/firefox/1368
Colorzilla

Web tasarımcıları için faydalı bir hizmet. Eklenti, tarayıcıya bir renk seçici (color picker) ekleyerek tasarımcıların isini kolaylastırıyor. Bünyesinde aynı zamanda yakınlastırma özelligi de barındırıyor.
http://www.iosart.com/firefox/colorzilla
Cooliris Previews

İnternette dolanırken bir baglantının (link) arkasında ne oldugunu merak etmenize artık gerek kalmıyor. İlgili baglantının üzerine fare ile gitmeniz yeterli. Açılan mini pencere size içerigi gösteriyor. Aynı zamanda bir kelime veya kelime öbegine sag tıklayıp bunun ne oldugunu internette otomatik olarak aratabiliyorsunuz.
https://addons.mozilla.org/firefox/2207
CustomizeGoogle

Google'ın arama sonuçlarını genisleten eklenti, Yahoo, Ask.com veya MSN gibi diger arama motorlarının sonuçlarına da baglantılar olusturuyor, reklam ve çöp mesajları (spam) kaldırıyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/743
deskCut

Kısayol menüsüne bir ekleme yapan bu eklenti masaüstüne kolaylıkla kısayol olusturmanıza yardımcı oluyor
https://addons.mozilla.org/firefox/66
Dictionary Tooltip

İnternette dolanırken denk geldiginiz İngilizce bir kelimenin açılımını ve ne anlama geldigini yine İngilizce olarak gösteren bu mini araç, dilediginiz kısayolla kelimelerin anlamını görebilmenize olanak saglıyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/1171
DictionarySearch

Bir diger sözlük eklentisi daha. Seçtiginiz bir kelimeye sag tıklayıp kısayol menüsü üzerinden ulasabildginiz baglantı sayesinde internet üzerindeki sözlüklerde anlamını arayabiliyorsunuz.
https://addons.mozilla.org/firefox/68
Download Statusbar

İnternetten bir dosyayı indirirken durum çubugunda indirme isleminin ne kadarının tamamlandıgını kolayca görmenize olanak saglıyor. Böylelikle dosya indirme penceresini (Ctrl+J) açmanıza gerek kalmıyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/26
DownThemAll!

Dosya indirme islemlerini %400 oranında artırdıgını iddia eden bu eklenti aynı zamanda islemi dondurma veya daha sonradan kaldıgı yerden devam ettirme yeteneklerine de sahip.
https://addons.mozilla.org/firefox/201
Duplicate Tab

Mevcut sekmeyi kaybetmek istemediginiz durumlarda bire bir kopyasını açan bu mini eklentide yeni açılan sekme de öncekine dair geçmis sayfaları barındırıyor. Sitede aynı zamanda fazladan birkaç eklenti daha yer alıyor.
http://twanno.mozdev.org/
Fasterfox

Türkçe destegi de olan eklenti, Firefox'u ince ayarlarla daha kullanıslı ve islevsel hale getirmenize olanak saglıyor. Bunların arasında gezdiginiz sayfaların hafızaya alınması, hız artırımı, istenmeyen sayfaların (popup) açılmasını engelleme gibi özellikler yer alıyor.
http://fasterfox.mozdev.org/
Filterset.G Updater

G filtreleme setini (Adblock ve Adblock Plus gibi filtreleme yapan eklentilerin kullandıgı filtreleme seti) her 4 veya 7 günde bir güncelleyen eklenti, diger eklentileri de güncel kılıyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/1136
Firebug

Web gelistiricilere yönelik hazırlanan bu eklentiyi kurdugunuzda herhangi bir web sayfası üzerinde CSS stil sablonları, HTML kodları veya JavaScript gibi kod parçalarının özelliklerini anında görebiliyorsunuz.
https://addons.mozilla.org/firefox/1843/
Firefox Showcase

Firefox sekmelerini IE7'dekine benzer sekilde önizleme pencereleri halinde görüntülemenize yarıyor. Bunu ister yan panelde isterseniz ayrı bir pencerede gözleyebiliyorsunuz.
https://addons.mozilla.org/firefox/1810
FireFTP

Tarayıcının içine, internet sitenize dosya yüklemenize yardımcı olan bir FTP programı kuruyor.
http://fireftp.mozdev.org/
FlashBlock

Bir web sayfası üzerinde sizi rahatsız eden Flash animasyonları engelleyen ve tek tıklamanızla engellemeyi kaldıran bir eklenti.
https://addons.mozilla.org/firefox/433
FlashGot

Bir baglantıyı, seçili olanları veya sayfanın tamamını tek tıklamayla bilgisayarınıza indirmenize yarayan en popüler eklentilerden birisi.
https://addons.mozilla.org/firefox/220
Flat Bookmark Editing

Sık kullandıgınız sayfaları eklediginiz Firefox'un kendi penceresinde bazı islemler birkaç adımda gerçeklestirilebiliyor. Bu eklenti sayesinde birkaç fazla tıktan kurtulmus oluyorsunuz. Faydalı bir eser.
http://bluweb.com/chouser/proj/mozhack/
Forecastfox

Tarayıcınızın durum çubuguna uluslararası hava durumu ve tahminleriyle ilgili bilgileri getiriyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/398
FoxClocks

Bu eklenti de dünya ülkelerinin ve sehirlerinin yerel saatlerinin bilgisini durum çubugunuza çesitli yazım sekilleriyle birlikte getiriyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/1117
FoxLingo

Türkçe destegi de olan FoxLingo, girdiginiz bir sayfayı baska bir dilde görmenize yardımcı oluyor. Onlarca farklı çevirici siteden yardım alarak 45 dilde sayfaları çeviren eklenti, Firefox kullanıcılarından ortalama bir not almıs.
https://addons.mozilla.org/firefox/2444
Foxmarks

Eger birden fazla bilgisayar ve bu bilgisayarlar üzerinde de Firefox kullanıyorsanız, sık kullandıgınız baglantıların listesini kaydetmenize de gerek yok. Foxmarks bu isi sizin yerinize internet üzerinden yapıyor. Listenize baska bilgisayardan da kolayca ulasabiliyorsunuz.
https://addons.mozilla.org/firefox/2410
FoxyTunes

En sevilen eklentilerden birisi de FoxyTunes. Tarayıcınızın üzerine minik bir müzik çalar ekleyerek müzik dinlemenize olanak saglıyor. Aralarında Winamp, iTunes, Windows Media Player gibi programların da oldugu uzunca bir listeyi de destekliyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/219
Free Translate!

Seçtiginiz metinleri hızlıca çevirmek istiyorsanız, İngilizce, Rusça, Almanca ve Fransızca destegi olan bu eklenti isinize yarayabilir
https://addons.mozilla.org/firefox/3548
Get Mail

Firefox 2 ile birlikte kaldırılan ancak kullanıcıların sevdigi e-posta okuma butonunu geriye getiriyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/3591
Google Map Directions

İnternet üzerindeki bir adresin Google Map üzerindeki konumunu bulmak için adresi seçili hale getirip kısayol menüsünden ilgili baglantıya tıklamanız yeterli. Yapımcısının sitesinde daha pek çok eklenti de bulunuyor.
http://veralab.com/plugins
Greasemonkey

Web sayfaları üzerindeki JavaScript parçalarıyla oynamanıza ve kendi kodlarınızı yazmanıza olanak saglayan bir eklenti.
https://addons.mozilla.org/firefox/748
Gspace

Gmail hesabınız varsa, bu alanı dosya depolama alanı olarak kullanmanıza olanak saglayarak bir nevi çevrimiçi depolama alanı görevi görüyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/1593
HashColouredTabs+

Kendi tarayıcı simgeleri olmayan siteler için farklı renklerde simgeler olusturarak sekmelerin birbirinden kolayca ayırt edilmesine yardımcı oluyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/4279
IETab

Sekmeleri Internet Explorer penceresi görünümünde fakat Firefox sekmeleri gibi tek bir pencere altında sekme olarak görüntülemeye yarıyor.
http://ietab.mozdev.org/
Image Zoom

Bir web sayfası üzerindeki resimlere yakınlastırma, uzaklastırma, ekrana sıgdırma veya bir bölümüne yakınlastırma yapma gibi özelliklere sahip olan eklenti, tüm sayfayı da yakınlastırabiliyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/139
KeyScrambler

Keylogger denilen ve klavyede yazdıklarınızın kaydını tutan casus yazılımlara karsı sifreleme yoluyla koruma gerçeklestiren bir eklenti.
https://addons.mozilla.org/firefox/3383
Linkification

Bir sayfa üzerinde metin olarak yer alan ve bir web adresini gösteren yazıları gerçek baglantılar (link) haline getirmeye yarayan basit ama faydalı bir eklenti.
https://addons.mozilla.org/firefox/190
Live HTTP Headers

Bir web sayfasında dolanırken sayfanın HTTP baslıklarını göstermeye yarıyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/3829
LoremIpsum Content Generator

Tasarımcıların tasarımları esnasında bir metin alanını geçici olarak doldurmak için sıklıkla basvurdugu bu Latince kelimeleri üreten bir eklenti.
https://addons.mozilla.org/firefox/198
McAfee SiteAdvisor

Bir arama motorunda arama yaptıgınızda sonuç ekranında bir simge ekleyerek siteleri popülerligine veya güvenilirligine göre ayırıp size öneriler veren bir eklenti.
http://www.siteadvisor.com/download/ff.html
MeasureIt

Web tasarımcılarının çok isine yarayacak kullanıslı bir eklenti daha. Bir web sayfası üzerinde fare ile çizdiginiz alanın eni ve boyunu piksel olarak görmenize olanak saglıyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/539
MinimizeToTray

Firefox penceresini tek tıklamayla sistem tablasına göndermeye ve buradan geri gerirmeye yarayan en kullanıslı eklentilerden birisi.
http://minimizetotray.mozdev.org/
MR Tech Local Install

Kurdugunuz eklentileri yönetmenize, degistirmenize (bir nevi hack) ve kurup kaldırmanıza yarayan en enteresan fikre sahip eklentilerden birisi.
https://addons.mozilla.org/firefox/421
NoScript

"Firefox'tan daha güvenli bir tarayıcı daha var; o da üzerinde script (kod parçaları) çalıstırılmayan Firefox" sloganıyla yola çıkan eklenti, tarayıcıda çalısan kod parçaları hakkında size uyarı penceresi çıkarıp onayınızı soruyor.
http://noscript.net/
Password Hasher

Baskaları tarafından ele geçirilmesini güçlestirmek için sizin adınıza otomatik olarak karmasık sifreler olusturan bu eklenti, her bir sitede farklı sifre kullanılmasını da saglayabiliyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/3282
PDF Download

Eger görüntülediginiz sayfa tarayıcının içinde açılmıs bir PDF dosyası ise bunu bilgisayarınıza kaydetmenize olanak saglıyor. Dilerseniz dosyayı HTML olarak da görebiliyorsunuz.
https://addons.mozilla.org/firefox/636
PermaTabs

Kazara kapatmanızın önüne geçmek için, seçtiginiz sekmeleri sabitleyen ve kapatılamaz hale getiren bu eklenti tüm sekmeleri kapat dediginizde bile buna izin vermiyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/2558
Personal Anti-Phishing Sidebar

Sanal dolandırıcılıklara karsı sizi uyaran bu eklenti, Firefox kullanıcıları tarafından en basarısız görünen ve puanı düsük eklentiler arasında yer alıyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/2429
Plain Text to Link

Linkification eklentisiyle hemen hemen aynı isi yapan bu eklenti de, seçtiginiz metin alanı eger baglantısı verilmemis bir web adresiyse bu adresi tıklanabilir hale getiriyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/623
Platypus

Bir internet sayfasını tarayıcınız üzerinden düzenlemeye yarayan ve script'leri degistirmenize olanak saglayarak sonraki ziyaretinizde sayfayı kaydettiginiz bu haliyle görüntülemenize yardımcı olan farklı bir eklenti.
https://addons.mozilla.org/firefox/737
PrefBar

Geçmis bilgileri temizleme, renk ve script seçenekleri gibi bazı ayar ve seçeneklerin daha kolay yapılmasını saglayan bu eklenti, tarayıcının üst kısmına bir araç çubugu seklinde yerleserek size yardımcı olmaya çalısıyor.
http://prefbar.mozdev.org/
Print/Print Preview

Tarayıcınıza kurulum sonrasında gelen yazdırma butonu yerine önizleme de yapmanıza yarayan yeni bir buton getiriyor. Böylelikle bir sayfayı yazdırmadan önce sayfa düzenlemesini daha kolay yapabiliyorsunuz.
https://addons.mozilla.org/firefox/1778
QuickJava

Java ve JavaScript uygulamalarını kolayca aktif ve pasif hale getirebilmeniz için durum çubuguna simgeler yerlestiriyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/1237
Redirect Remover

Sizi baska bir sayfaya yönlendiren baglantıları kaldırıp beklemenizi kısaltan ve dogrudan sayfanın adresine ulasmanıza yarayan bir eklenti.
https://addons.mozilla.org/firefox/537
Regular Expressions Tester

İngilizce düzgün yazım kılavuzu diyebilecegimiz basit ama ise yarayabilecek bir eklenti.
https://addons.mozilla.org/firefox/2077
ReloadEvery

Sayfaları sizin belirlediginiz saniye veya dakikalarda bir yenileyen bu eklenti, sürekli güncellenen siteleri takip etmenize yardımcı oluyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/115
Remember Mismatched Domains

Sürekli girdiginiz bazı sitelerde çıkan (ve sertifika ile isim uyusmazlıgı nedeniyle olusan) güvenlik sertifikaları ile ilgili hatanın tekrar gösterilmemesini saglıyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/2131
ReminderFox

Tarayıcınızın durum çubuguna yerleserek yıldönümü, dogum günü gibi kutlama ve hatırlanması gereken randevu tarihlerinizi önceden girmeniz suretiyle size hatırlatmalarda bulunan ReminderFox, en ise yarar eklentilerden birisi.
https://addons.mozilla.org/thunderbird/1191/
Right-Click-Link

Fare ile seçtiginiz bir alanı dilerseniz sag tus menüsüne baglantı olarak ekleyebiliyorsunuz.
https://addons.mozilla.org/firefox/1472/
Sage

RSS kaynaklarını takip etmenize ve yönetmenize yardımcı olan en faydalı eklentilerden. Böylelikle sayfa sayfa dolanıp haber kovalamak yerine her baslıgı anında tarayıcı ekranınıza getirtebiliyorsunuz.
https://addons.mozilla.org/firefox/77
ScrapBook

Dolastıgınız web sayfalarını veya bir parçasını, sitenin tamamını bilgisayarınıza kaydedip sayfa düzenleme, hızlı arama, metin/HTML düzenleme gibi islemleri mümkün kılıyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/427
SearchStatus

Google PageRank veya Alexa gibi sistemlerin site sıralama oranlarını tarayıcınıza getirerek girdiginiz sayfanın popülerligini görebiliyorsunuz.
https://addons.mozilla.org/firefox/321
SecurePassword Generator

Araçlar menüsüne yerlesen bu eklenti de karmasık ve daha güvenilir sifreler olusturmada size yardımcı oluyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/135
SEO for Firefox

Google veya Yahoo gibi arama motorlarında sitelerin sıralamasıyla ilgili pazarlama bilgilerini çekip getiren bir eklenti.
http://tools.seobook.com/firefox/seo-for-firefox.html
Session Manager

Web sayfalarındaki oturumları hafızasında tutan bu eklenti, sayfaları kapasanız dahi önceki oturumlara dair bilgileri saklıyor, degistirme veya silmenize olanak saglıyor
https://addons.mozilla.org/firefox/2324
ShowIP

Bulundugunuz sayfanın IP adresini durum çubuguna getiriyor. Whois araması gibi kısayolları da var.
https://addons.mozilla.org/firefox/590
SmoothWheel

Uzun uzadıya yazıların oldugu sayfaları daha rahat okuyabilmeniz için farenin tekerlegini kaydırdıgınızda sayfanın daha yumusak bir geçisle asagı/yukarı dogru kaymasını saglıyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/357
Stack Style Tabs

Sekmeler arasında Ctrl veya Alt ile Tab tusuna bastıgınızda olusan geçislerle ilgili düzenlemeler yapmanıza olanak saglıyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/1936
StumbleUpon

Çesitli kategorilere ayrılmıs sayfalar ve kanallar arasında sörf yapabilmenize yardımcı olan bir eklenti.
https://addons.mozilla.org/firefox/138
SwitchProxy Tool

Birden fazla proxy konfigürasyonunu hızlı ve kolayca yapmanıza sans tanıyor. Böylelikle bilgisayarınızın adresini karsı taraftan gizleyebiliyorsunuz.
https://addons.mozilla.org/firefox/125
Tab Mix Plus

Sekmelerle ilgili ek özellikler getiriyor. Bunların arasında sekmenin bire bir kopyasını açmak, odaklama, tıklama ile yapabileceginiz seçenekler dizisi, sekme veya pencere kapama islemini geri al (undo) gibi pek çok kullanıslı islem var.
https://addons.mozilla.org/firefox/1122
Tabbrowser

Sekmelerle ilgili kullanımı degistiren ve kolaylastıran bir diger eklenti.
http://216.55.161.203/theonekea/tabprefs/
Table2Clipboard

Firefox'ta Ctrl tusuna basarak sitelerdeki tabloların her bir hücresini seçmek mümkün. Bu eklenti sayesinde seçtiginiz farklı satır ve sütunların içerigini daha sonra bir yere yapıstırmak üzere hafızaya geçici olarak kopyalayabiliyorsunuz.
https://addons.mozilla.org/firefox/1852
TargetAlert

Bir sitede veya arama motorunda gördügünüz baglantının yanına ufak bir resim halinde simge koyarak, açılacak sayfanın ne tarzda bir sayfa (PDF dosyası, güvenlik sertifikası içeren bir sayfa, yeni pencere, mevcut adresin dısında bir sayfa gibi) oldugunu gösteriyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/230
Tiny Menu

Mevcut Firefox tarayıcı menüsünü degistirerek tek baslık altında daha ufak bir hale getiriyor. En sevilen eklentilerden birisi.
https://addons.mozilla.org/firefox/1455
TrackMeNot

Özellikle arama motorlarının çesitli zamanlarda veri arastırması yaparak arka planda sizden edindikleri bilgiler için sahte veriler üreterek takip edilmenizi güçlestiriyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/3173
UI Tweaker

Tarayıcınızın arayüzünde gereksiz gördügünüz kısımları kaldırmaya veya dilediginiz bölümlerini degistirip kisisellestirmeye yarayan bir eklenti.
https://addons.mozilla.org/firefox/1342/
Unhinde Menubar

Bir JavaScript'le görünmesi engellenen menü ve araç çubuklarının bu özelligini kıran bir eklenti.
https://addons.mozilla.org/firefox/3678
User Agent Switcher

Bir web sayfasını ziyaret ettiginizde standart olarak hangi programı, isletim sistemini veya dili kullandıgınız bilgileri karsı tarafa aktarılır. Eklenti, tarayıcınıza dair bu bilgileri degistirebiliyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/59
Video Downloader

YouTube, Google, Metacafe, iFilm ve benzeri 60'tan fazla video paylasım sitesinde veya bir web sayfası içerisine gömülen film, MP3, Flash veya Quicktime gibi dosyaları indirmenize yardımcı olan bir eklenti.
https://addons.mozilla.org/firefox/2390
View Source Chart

Web sayfalarının kodlarını incelediginizde renklendirilmis alanlar sayesinde size okuma kolaylıgı saglayan ve web tasarımcılarının isine yarayabilecek hos bir eklenti.
https://addons.mozilla.org/firefox/655/
Web Developer

Web gelistiricileri için kullanıslı bir diger eklenti. Tarayıcınıza eklenen menü ve araç çubugu sayesinde CSS gibi pek çok form ve sablon üzerinde islem yapabiliyorsunuz.
https://addons.mozilla.org/firefox/60/
Wizz RSS News Reader

RSS kaynaklarını rahatça takip edip düzenleyebildiginiz en basarılı RSS kaynaklarından birisi. Böylelikle Chip haberlerine daha çabuk ulasabilirsiniz.
https://addons.mozilla.org/firefox/424/
Yellowpipe Lynx Viewer Tool

Açacagınız sayfanın metin tabanlı olarak görünmesini saglayan bu eklenti aynı zamanda arama motorlarının sayfaları ne sekilde gördügünü de size aktarmıs oluyor.
https://addons.mozilla.org/firefox/1944
Daha yüzlerce var

Firefox için üretilmis daha yüzlerce eklenti bulunuyor. Sizin de uzun süredir "keske su tarz birsey olsa..." diye düsündügünüz bir eklenti belki de Firefox'un eklentiler sayfası üzerinde yer alıyor olabilir.
https://addons.mozilla.org/


:!: mc carbon :!:
Kullanıcı avatarı
drog_1
Megabyte3
Megabyte3
Mesajlar: 1467
Kayıt: 15 Mar 2006, 16:40

Mesaj gönderen drog_1 »

tesekürler paylasımınıza...
Kullanıcı avatarı
ultrailker
Megabyte2
Megabyte2
Mesajlar: 1157
Kayıt: 25 May 2006, 19:46
cinsiyet: Erkek

Mesaj gönderen ultrailker »

çok tesekkürler. iste firefox kullanmanızın nedenleri :D ben bi kaçını kurdum çok ise yarayan seyler var.
Kullanıcı avatarı
Mighty Mouse
Kilobyte1
Kilobyte1
Mesajlar: 215
Kayıt: 16 Mar 2006, 01:08
Konum: Denizli/Hatay

Mesaj gönderen Mighty Mouse »

çok güzel,ise yarar bir çalısma eline saglık
Selamlar
kemistiri
Byte3
Byte3
Mesajlar: 129
Kayıt: 15 Mar 2006, 22:35

Mesaj gönderen kemistiri »

birer satır kaymıs linkler üst alt olması lazım mesela eklentinin linki alttaki eklentideki olacak bazıları ööle en azından
Kullanıcı avatarı
Ensatech
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 987
Kayıt: 22 May 2006, 19:07
cinsiyet: Erkek
Konum: 34

Mesaj gönderen Ensatech »

Göze, klavyenize saglık tesekkürler
ibanez
Byte3
Byte3
Mesajlar: 127
Kayıt: 03 Mar 2007, 18:20
cinsiyet: Erkek

Mesaj gönderen ibanez »

Bütün bu eklentilerden seçtiniz kendinize güzel bir firefox olusturdunuz. Peki sistemi daha eski bir güne almak zorunda kalır veya format atmak zorunda kalırsanız hepsini tekrar kurmakla mı ugrasacaksınız? Tabiki Hayır.

Bir diger Firefox eklentisi olan FEBE ile kurulu olan firefox un eklentilerini, temalarını, yer imlerini, eger sifrelerinizi saklıyorsanız sifrelerinizi, firefox ayarlarınızı hatta isterseniz cookie lerinizi yedekleyebilirsiniz. Yedeklerinizi aldıktan sonra eger sıfırdan bir firefox kurarsanız sadece FEBE eklentisini kurun ve daha önceden aldıgınız yedeginiz ile yukarıda sayılanları geri getirin.

FEBE :

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2109
Kullanıcı avatarı
Ensatech
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 987
Kayıt: 22 May 2006, 19:07
cinsiyet: Erkek
Konum: 34

Mesaj gönderen Ensatech »

Elle yedek almak isterseniz tüm ayar ve eklentilerinizin hepsi E:\Documents and Settings\Kullanıcı adı\Application Data\Mozilla klasöründe yer alıyor :wink:
Kullanıcı avatarı
ultrailker
Megabyte2
Megabyte2
Mesajlar: 1157
Kayıt: 25 May 2006, 19:46
cinsiyet: Erkek

Mesaj gönderen ultrailker »

çok tesekkürler isime yarayacak.
Kullanıcı avatarı
ultrailker
Megabyte2
Megabyte2
Mesajlar: 1157
Kayıt: 25 May 2006, 19:46
cinsiyet: Erkek

Mesaj gönderen ultrailker »

Plugin Mozilla Firefox 3D

Resim

Sekmeden Sekmeye geçerken resimdeki gibi geçiyor :D

https://addons.mozilla.org/es-ES/firefo ... 1.1-fx.xpi
Kullanıcı avatarı
skinnycem
Kilobyte4
Kilobyte4
Mesajlar: 670
Kayıt: 19 Mar 2006, 18:32
cinsiyet: Erkek

Mesaj gönderen skinnycem »

çok yararlı ve aaçılayıcı sagolasın..
Kullanıcı avatarı
ultrailker
Megabyte2
Megabyte2
Mesajlar: 1157
Kayıt: 25 May 2006, 19:46
cinsiyet: Erkek

Mesaj gönderen ultrailker »

Adblock

bu eklenti ile dolastıgınız sayfalardaki java ve resimleri engelleyebilirsiniz. mesela imageshack.us adresindeki reklamları engelleyebilirsiniz :D

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/10
Cevapla