RTÜK, Filtreleme Programını Hizmete Soktu

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Mesajlar: 34726
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

RTÜK, Filtreleme Programını Hizmete Soktu

Mesaj gönderen velociraptor »

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), çocukların internet ortamındaki zararlı içerikten korunması amacıyla, ebeveynlere ücretsiz filtreleme programı saglıyor.
Resim
İSTANBUL - Filtreleme programı, anne ve babalar tarafından RTÜK’ün internet sayfasından (www.rtuk.org.tr) evlerindeki bilgisayarlara indirilebilecek. Ancak, uzmanlar bu tür programların zaman zaman basarısız olabilecegini vurguluyor ve çocukların özellikle yasları ilerledikçe, internet ortamında güvenli ve sorumlu davranmayı ögrenmeleri gerektigini ifade ediyor.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), internet kullanımını çocuklar için bir tehlike olmaktan çıkartmak, çocuklara güvenli internet imkanı sunulmasında anne ve babalara destek olmak amacıyla internet sitesine ücretsiz filtreleme programı yerlestirdi.

İnternet ortamında çocuklarının güvenligini saglamak isteyen anne ve babalar, “www.rtuk.org.tr” adresindeki RTÜK web sitesinde yer alan “Çocuklarımız İçin İnternet Güvenligi” bölümüne yerlestirilmis olan filtreleme programını, evlerindeki bilgisayarlara kolayca indirebilecek.

Çocukların internet ortamında zararlı içerige maruz kalmalarını önlemek ve internet okur-yazarlıgını gelistirmek amacıyla sitede bölüm açan RTÜK, anne ve babalar ile çocuklar için internetteki zararlı içerikten koruma konusunda gerekli bilgilere yer verdi.

Microsoft Türkiye yetkilileri ile yapılan görüsme sonucunda ücretsiz güvenlik programı yükleme hakkı saglanırken, siteye giren anne ve babaların filtre programını kolayca kendi bilgisayarlarına indirebilmeleri için pratik yükleme bilgileri de veriliyor.

AVRUPA ÜLKELERİ ORTAK ÇARE ARIYOR
Uluslararası bir ag olan internetle ilgili hukuki problemlerin çözümü konusunda Avrupa Birligi üyeleri de ortak çare arıyor.

Türkiye dısındaki bazı ülkelerde zararlı içerik tasıyan sitelerin girislerinde yas uyarısı yayınlanması zorunlulugu bulunmasına karsılık, en etkili önlemin çocukların kullandıkları bilgisayara filtreleme programı yerlestirmek oldugu belirtiliyor.

Uzmanlar, uzun vadede ebeveynlerin bilinçlendirilmesinin ve bilinçli anne-babaların teknik olanakları da kullanarak çocuklarını zararlı internet içeriginden kendilerini nasıl koruyabilecekleri konusunda egitmelerinin saglanmasını öneriyor. Bununla birlikte, filtreleme araçlarının küçük yastaki çocuklar için ebeveyn gözetimine ek olarak kullanılabilecegine dikkat çekiliyor.

Filtrelerin ve engelleyicilerin kusursuz olmadıgının ve uygunsuz içerigi engellemede zaman zaman basarısız olabileceginin göz önünde bulundurulması vurgulanırken, çocuklar küçük yastayken filtrelerin kullanıslı olabildigi, ancak yasları ilerledikçe internet ortamında güvenli ve sorumlu davranmayı ögrenmeleri gerektigi ifade ediliyor.

Filtreleme programı için web adresi: www.rtuk.org.tr


NTV-MSNBC

Kirdigi iddia edilen yöntem :Unlocker ile mscoree.dll'yi silip netron.gozcu.exe yi sonlandırmak
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
Mesajlar: 3752
Kayıt: 12 Ara 2006, 12:44
cinsiyet: Erkek
Konum: Pc Hekimi 24 Saat Online ım Sorunlarınızın Çözümü İçin
İletişim:

Re: RTÜK, Filtreleme Programını Hizmete Soktu

Mesaj gönderen Kripteks® »

zaten rtuk e kılım kurtlar vadisi olayından beri saolun adminim paylasımınız için bu arada
Tabular Yıkılmaz
Kullanıcı avatarı
casualty_russia
Byte2
Byte2
Mesajlar: 87
Kayıt: 13 Mar 2007, 20:51
Konum: İzmir
İletişim:

Re: RTÜK, Filtreleme Programını Hizmete Soktu

Mesaj gönderen casualty_russia »

HSNC yazdı:zaten rtuk e kılım kurtlar vadisi olayından beri saolun adminim paylasımınız için bu arada
ben baska seylerden dolayıda kılımda söylemeyim :D
bilgi esas
paylaşmak erdem
sordumcu olmak bir ayrıcalıktır
Cevapla