1500 Dolarlık Işıklı Klavye

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3
Mesajlar: 1321
Kayıt: 11 Nis 2006, 22:05
cinsiyet: Erkek
Konum: Beyond Mainstream..

1500 Dolarlık Işıklı Klavye

Mesaj gönderen Bekir 65 »

Bundan birkaç yıl önce fikir olarak ortaya çıkan ve bugünlerde üretimine geçilen bu çok özel klavye, kısa süre sonra Rus tasarımcılar tarafından hayata geçiriliyor. Artemy Lebedev önderliginde 5 kisilik bir ekibin üzerinde yogun mesai harcadıgı klavyede her bir tus 32x32'lik özel LED'lerle aydınlatılıyor.
Bilgisayara yüklenen yazılımı sayesinde ister Photoshop'ta çalısın isterseniz Quake oynayın, programlara özel olarak belirlenebilen tusların yardımını alıp bilgisayarınızla sadece bu oyun veya programların anlayacagı dilden de konusabilmeniz mümkün.

Hatta daha da ötesi, özel moduna geçis yapıp herhangi bir harfe bastıgınızda, bilgisayarınızda kurulu olan programlardan o harfle baslayanların simgesi klavyede beliriveriyor. Programı çalıstırmak için ise simgesinin oldugu tusa basmanız yeterli.


Türkçe, F, Q gibi çesitli klavye tiplerinin bilgisayara ayrı ayrı baglanması yerine hepsini bünyesinde içerecek olan klavye, kolaylıkla tuslarını farklı dillere çevirebiliyor. Dilerseniz sol paneldeki özel kısayol tuslarına, seçeceginiz programların kısayollarını da atayabiliyorsunuz.

Alintidir!!

kolay gelsin :)
Cevapla