BitDefender Free Edition (Linux)

Linux ve Unix tabanli isletim sistemlerini hep beraber tanıyıp öğreneceğiz.
Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3

BitDefender Free Edition (Linux)

Mesaj gönderen Bekir 65 »

Tanıtım:
BitDefender Free Edition yazılımının Linux isletim sistemi için hazırlanmıs sürümüdür. BitDefender Free Edition, ücretsiz bir virüsten koruma yazılımıdır. Dünyanın en etkili virüs tarama motorlarından birine sahip olan yazılım, kendiliginden güncelleme özelligi ile veritabanını yeni çıkan zararlılara karsı yenilemektedir. Yerlesik bir virüs tarama aracına sahip oldugundan istenilen anda sisteminizin tümünü ya da seçtiginiz bir bölümünü taramanızı saglamaktadır. Dosya ya da klasörlerinizi yalnızca farenizin sag tusuna bastıktan sonra uygun komutu vererek hemen taratabilme imkanınız da bulunmaktadır.

Yazılım oldukça sade bir arayüze sahiptir ve tema destegi de sunmaktadır. Riskli görünen dosyaları karantina klasörüne tasımakta ve tercihinize baglı olarak analiz edilmek üzere BitDefender laboratuvarına göndermenize olanak vermektedir. Yazılımın tüm bu olumlu özelliklerine karsın gerçek zamanlı koruma özelligi bulunmamaktadır. Günümüzde yeterli anlamda güvenlik saglanabilmesi için gerçek zamanlı tarama özelligi virüsten koruma yazılımlarının vazgeçilmez ve temel özelliklerinden birisi haline gelmistir. Bu yazılımı yerlesik bir virüs tarama yazılımı olarak görmeniz yararınıza olacaktır.

Yazılımın Genel Özellikleri

Virüs tarama ve silme: güçlü tarama motoru ile tüm virüsleri her zaman algılama ve silebilme. Bu özellikle kullanıcılar istedikleri zaman tarama motorunu çalıstırarak sistemlerini taratabilmektedir.

Zamanlamalı tarama: sisteminiz üzerinde, istediginiz ileri bir tarihte tarama görevi atayarak, o zaman geldiginde yazılımın kendiliginden tarama yapmaya baslamasını saglayan özelliktir. Böylece sisteminizde islem yapmadıgınız ileri zamanlarda daha önceden tarama planları yapabilmeniz saglanmaktadır. Tercihe baglı olarak isterseniz tam sistem taraması isterseniz de sürücü taramaları yaptırabilirsiniz.

Anlık tarama: sahip oldugunuz dosya ve klasörleri, yalnızca üstlerine gelip sag tıklayarak anında virüs denetiminden geçirebilirsiniz.

Tema destekli kullanıcı arayüzü: yazılımın görünümünü özellestirebilir, kendiniz yeni arayüzler tasarlayabilir ya da diger arayüzleri kullanabilirsiniz.

Karantina: virüs bulasmıs oldugu düsünülen zararlı dosyaları karantina klasöründe sisteme zarar vermeyecek biçimde tutma. Olası risklerin tümüyle önüne geçebilmek amacıyla karantina klasöründeki dosyaları BitDefender laboratuvarına göndererek analiz ettirme imkanı da tanımaktadır.

Raporlama: tarama sonuçları hakkında ve yapılan diger tüm islemlere dair ayrıntılı bilgiler alabilmenizi saglayan özelliktir.

NoT : Yazılımın Windows isletim sistemi için uyumlu sürümüne buraya tıklayarak ulasabilirsiniz.

Indir:

Kod: Tümünü seç

http://www.dosya.in/download.php?id=5095
kolay gelsin :D