Engellilere istihdam desteği sürüyor

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8072
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek

Engellilere istihdam desteği sürüyor

Mesaj gönderen uçs »

Fiziksel Engelliler Vakfı'nın "Özrümüzle Üretiyoruz" projesi sayesinde binlerce kişi iş sahibi oldu.Avea CEO’su Erkan Akdemir, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne ilişkin bir açıklama yaptı. 2005 yılından bu yana Fiziksel Engelliler Vakfı ile sürdürdükleri, Türkiye’nin en büyük engelli kariyer çalışması olan “Özrümüzle Üretiyoruz Projesi” ile engellilere destek vermenin en önemli sorumluluklarından olduğunu ifade ederek, 2534 engellinin istihdamının özel sektöre önemli oranda güç kazandırdığını belirtti.


Resim

Avea CEO’su Erkan Akdemir, açıklamasında şunları kaydetti:

“Türkiye’nin geleceğine yatırım yapma vizyonu çerçevesinde engelli vatandaşlarımızın istihdamı, sosyal, ekonomik ve kültürel yaşama entegrasyonu konularında yenilikçi ve sürdürülebilir projeler geliştiriyor ve destekliyoruz. Bu anlamda engelli vatandaşlarımıza destek olmak ve onların istihdama katılmasını sağlamayı en önemli sorumluklarımız arasında görüyoruz. Bu kapsamda Türkiye’nin en büyük engelli kariyer çalışması olan “Özrümüzle Üretiyoruz Projesi”ne 5 yıldır destek veriyoruz. Özrümüzle Üretiyoruz Projesi kapsamında; İstanbul’da Türkiye İş Kurumu’na iş başvurusunda bulunmuş 38.758 engelliden 7827’si değerlendirilerek, 6272 engellinin kariyer planlaması gerçekleştirildi ve bunlardan 2534 engellinin özel sektör kuruluşlarında istihdamı gerçekleştirildi. Bu süreçte hem engelli vatandaşlarımız hem de aileleri hayata dair önemli bir adım atarken, özel sektör de bu engelli kardeşlerimizin yaşama azmi ve çalışma arzusu ile daha da güç kazandı “

Akdemir açıklamasını şöyle sürdürdü; “Avea olarak önceliği ülkemizin temel sorunları olan istihdam ve işsizlik konularına veriyoruz. Hedefimiz toplumsal sorunlara kalıcı çözümler üretebilmek. Bizim de bir parçası olduğumuz özel sektör de bu alanlarda üzerine düşeni daha fazla yapmalı... Zira, Türkiye nüfusunun yaklaşık yüzde 12’sini engelli vatandaşlarımız oluşturuyor. Bu oran, engelli vatandaşların aileleri ve yakınları da dikkate alındığında, engellilerin yaşadığı sorunlardan nüfusumuzun çok önemli bir bölümünün doğrudan ya da dolaylı olarak etkilendiği anlamına geliyor”.

CNET


Cevapla