Beyazperde adayı en iyi 5 bilgisayar oyunu

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
casualty_russia
Byte2
Byte2
Mesajlar: 87
Kayıt: 13 Mar 2007, 20:51
Konum: İzmir
İletişim:

Beyazperde adayı en iyi 5 bilgisayar oyunu

Mesaj gönderen casualty_russia »

BEYAZPERDE ADAYI 5 OYUN

Dünya çapında milyonlarca hayranı olan bilgisayar oyunları, güçlü karakterleri ve heyecanlı öyküleriyle filmlestirilmeye aday.


simdiye kadar bilgisayar oyunlarından yola çıkarak yapılan “Super Mario Bros.” ya da “House of the Dead” gibi filmler pek ragbet görmediyse de bize oyunları sevdiren hikayeleri ve karakterleri daha canlı olarak ekranda görmek istiyoruz. İste filmlestirilmesini en çok istenilen 5 bilgisayar oyunu:

Resim

HALO
“Halo”nun dünya çapındaki takipçileri, “Yüzüklerin Efendisi” Peter Jackson’ın oyunu beyazperdeye tasımak için imza atmasıyla heyecanlandılar. Fakat Hollywood stüdyolarıyla çıkan bir anlasmazlık sonucu proje simdilik askıda.
Yine de “Halo”nun epik hikayesi, genisleyen evreni ve güçlü ana karakteri “The Master Chief” bu oyunun film olarak uyarlanması için yeterli sebepler.

Resim

METROID
Bilgisayar oyunlarının maço dünyasında güçlü kadın figürler bulmak zor. Fakat “Metroid”in kalkanlı avcısı Samus, bir film yıldızı olabilecek kadar iddialı. Kılıçları ve ates gücüyle Samus, Lara Croft bile olabilir!


Resim
PRINCE OF PERSIA: THE SANDS OF TIME
Kabadayı hareketler, prens gibi bir ana karakter ve güçlü bir öykü. Öyle ki film Karayip Korsanları’nın Mumya filmiyle bulusmus hali.
Prince of Persia’nın beyazperdeye aktarılması için 3 yıl önce çalısmalara baslandı. Hatta IMDB filmin 2008’de vizyona gireceginin haberini veriyor.

Resim

PREY
2006’nın en iyi oyunlarından biri olan “Prey” sadece bilgisayar basındakileri ihya eden zevkli bir oyun degil, aynı zamanda güçlü bir hikayesi ve karakter gelisimi olan bir yapım.
Bu yüzden de geçmisiyle yüzlesmeye çalısan bir kızılderilinin kötü kalpli uzaylılar tarafından kaçırılmasını konu alan “Prey”in film olması isteniyor.

Resim

F.E.A.RHayaletlere benzeyen küçük kız Alma belirdiginde “F.E.A.R”, “Yüzük” adlı filmi andırmıyor degil. Oyunun müptelaları böyle bir benzerlik varken, bu oyunu insanın kanını donduran bir korku filmi olarak görmek istiyor.


---Alıntıdır---
bilgi esas
paylaşmak erdem
sordumcu olmak bir ayrıcalıktır
Cevapla