Kuralları yıkan Asus NX90 tanıtıldı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8072
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek

Kuralları yıkan Asus NX90 tanıtıldı

Mesaj gönderen uçs »

Yeni ASUS NX90, 18.4” inçlik lüks tasarımıyla taşınabilir bilgisayarları sadece ticari bir ürün olarak gören rakiplerinden ayrılıyor.Tasarımcı David Lewis ve Bang & Olufsen ICEpower® işbirliği ile ASUS tarafından geliştirilen SonicMaster ses teknolojisi, NX90 modelinde, surround ses sistemi ile muhteşem bir ses performansı sunuyor.

Resim

Tasarımcı Dawid Lewis NX90 için şunları söylüyor: “NX90 ile yapmak istediğimiz insanların salonun ortasında bile konumlandırmaktan hoşnut olacağı, sanatsal çizgiler taşıyan son derece estetik görünümlü bir dizüstü bilgisayar tasarlamaktı. Bu iş benim için sadece bir makine tasarlamak değil, aynı zamanda insanların kafasındaki dizüstü bilgisayar algısını değiştirecek bir eser ortaya çıkarmaktı”

NX90 tasarımı ile geleneksel dizüstü algısını iç mekanda kullanılan bir tasarım objesine dönüştürüyor. Parlak alüminyum kasası bulunduğu ortamı anında değiştirirken geniş ekranı ve eşsiz tasarımı ile göz dolduruyor. Hoparlörlerin dışarıda ekran boyunca konumlanması ile sesin kullanıcıyı çevreleyecek şekilde ve netlikte gitmesi sağlanıyor. İki elin de kullanımına izin veren çift touch pad tasarımı sanal bir fare işlevi de görüyor. Normal tasarımlara oranla oldukça büyük ebatlara sahip kol dayama paneli kullanıcısına uzun süreli kullanımlarda dahi konforlu bir bilgisayar deneyimi sunuyor.Yeni Ses Standartları

SonicMaster, NX90’ı ön plana çıkaran en önemli teknolojilerden biri. ASUS Golden Ear ekibi ve Bang & Olufsen ICEpower® tarafından ortaklaşa geliştirilen bu teknoloji, bundan böyle tüm bilgisayarların ses sistemlerinin değerlendirilmesinde önemli bir kilometre taşı olacak. SonicMaster ses teknolojisi kristal netliğinde ses üretimi, derin ve zengin bas sesleri ve çevresel ses sistemi ile kullanıcısına muhteşem bir ses deneyimi sunuyor.

Donanım ve yazılımsal olarak desteklenen SonicMaster, dizüstü bilgisayarlarda şimdiye kadar duymadığınız netlikte, yüksek tanımlı, gerçek çevresel ses kalitesini garanti ediyor.

Gerçek bir multimedya deneyim için tasarlanan NX90 çift touch pad üzerinden DJ konsoluna benzer fonksiyonlar sunarken, resim yaklaştırma, web sayfası ve döküman kaydırma gibi işlevlerin de kolaylıkla yapılmasını sağlıyor.

Asus NX90'ı yakından görmek için buraya tıklayın.
http://cnetturkiye.com/galeri/109-asus-nx90

CNET


Cevapla