Wikileaks yasakları mı başlıyor?

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8072
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek

Wikileaks yasakları mı başlıyor?

Mesaj gönderen uçs »

Yayınlanan belgeler, süreci çok farklı bir noktaya götürmeye başladı.Bazı kişiler yayınlanan diplomatik notların zaten bilinen ya da tahmin edilen şeyler oldukları için çok da önemli olmadığını düşünürken bazı kişiler de Wikileaks olayını yeni bir 11 Eylül olarak nitelendiriyor.

Yine bazı çevreler ABD kontrolündeki medyanın sansürlediği pek çok olayı açığa kavuşturduğu için Wikileaks'e "özgürlük savaşçıları" gözüyle bakarken bazı çevreler ise Wikileaks'i ABD'nin kontrolünde yayın yapan bir site olarak görüyor.

Resim

Gerçek olan şey ise dünyanın her yerinden gittikçe yükselen "sansür" istekleri ve Wikileaks'in anarşist hatta terörist bir oluşum olarak görülmesi gerektiğini açıklamaları.

Wikileaks'in sızdırdığı belgelerin insanların hayatını tehlikeye attığı iddiasıyla tüm interneti kapsayacak bir sansür mekanizması kurulması yönünde hem ABD'de hem de ABD dışında gittikçe daha fazla politikacı açıklama yapmaya başladı.

Bunlardan sonuncusu da Avustralya Başbakanı Julia Gillard. Wikileaks'i yasa dışı ilan eden Gillard, polis teşkilatından gelen brifing doğrultusunda Wikileaks'e karşı neler yapılabileceği konusunda çalışmalara başladıklarını bildirdi. Bu çalışmalara siteye erişim engeli konulması da dahil.

Anlaşılan o ki, 11 Eylül saldırıları sonrası Irak ve Afganistan'a demokrasi götürmeyi kendine görev edinen ittifak kuvvetleri, şimdi de Wikileaks sebebiyle sanal dünyaya demokrasi ve güven getirme çalışmaları için düğmeye bastı.

Gelişmeleri hep beraber göreceğiz...

CNET


uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8072
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek

Re: Wikileaks yasakları mı başlıyor?

Mesaj gönderen uçs »

Wikileaks.org'un fişini çektiler!

Wikileaks'in alan adı kaydını yapan firma fişi çekti... Siteye erişmenin yolu bu yazıda!Bir süredir dünya gündeminin bir numaralı konusu olan Wikileaks'e yoğun bir şekilde siber saldırlar gerçekleştirildiği şeklinde haberler geliyordu. Sonunda Wikileaks.org alan adının kaydını gerçekleştirmiş olan EveryDNS adlı şirket yoğun saldırılar karşısında uramayacağını söyleyerek Wikileaks.org alan adına hizmet vermeyi durdurdu.

Resim

İşin özeti artık Wikileaks.org yazarak siteye erişemiyoruz. Dün Amazon'un sunucularından attığı Wikileaks bu son hamleyle iyice köşeye sıkışmış oldu.

Wikileaks'e erişmek için şu anda iki yol bulunuyor; tarayıcınızın adres satırına ya http://213.251.145.96 yazmalısınız ya da http://wikileaks.cc yazmalısınız.

Bu arada Wikileaks'in Twitter hesabı üzerinden kullanıcılara bağış yardımı çağrısı yapıldı.

Bağış için https://donations.datacell.com/ adesini kullanabilirsiniz.

CNET
Cevapla