Hacklenen Bilgisayarlarda Yüzde 30 artış

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
casualty_russia
Byte2
Byte2
İletişim:

Hacklenen Bilgisayarlarda Yüzde 30 artış

Mesaj gönderen casualty_russia »

Hack’lenen bilgisayarlarda yüzde 30 artıs

Bilgisayar korsanlarınca “hack”lenerek dısarıya spam ve virüs gönderen bilgisayar sayısının geçen yıl, yüzde 30 arttıgı belirlendi

Bilgisayar güvenlik firması Symantec’in arastırmasına göre, su anda 6 milyondan fazla bilgisayar, bu virüs ve spam agının bir parçası olarak çalısırken, kullanıcaları da tipik olarak bilgisayarların “hack”lendiginin farkına varmıyor.

2006’nın ikinci yarısındaki bilgisayar saldırılarının üçte birinden fazlasının, ABD’deki bilgisayarlardan kaynaklandıgını belirten Symantec sirketi raporunda, virüs ve spam agındaki PC sayısı artarken, bunları kontrol eden sunucu sayısının, yüzde 25 azaldıgının belirlendigini, kaydetti.

Bilgisayar güvenligi uzmanları, kontrol eden sunucu sayısındaki bu azalmanın, virüs ve spam agının yönlendiricilerinin, saldırıları için daha merkezi bir yapı olusturarak, aglarını yayma isini saglamlastırdıklarını gösterdigini, belirttiler.
Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen Bekir 65 »

Sympatec hic birseye yaramiyor.Ve bizim bildimiz Norton programi pc´yi yavaslatiyor ve cok hata veriyo.Sypatec nasil yardim etsin ki yaw :lol: :lol: :lol: :lol:

kolay gelsin :D
Kullanıcı avatarı
Mighty Mouse
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen Mighty Mouse »

ben tövbeliyim artık kimsenin bilgisayarına girmiyorum,benim bi alakam yok bu son olaylarla
Selamlar
Kullanıcı avatarı
spectacuLar
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen spectacuLar »

Mighty Mouse yazdı:ben tövbeliyim artık kimsenin bilgisayarına girmiyorum,benim bi alakam yok bu son olaylarla
yalannn daha geçen gün masaüstümde dolanıyodu :D
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor »

Su hack mack islerini bir ben ögrenemedim ona yanarim
Kullanıcı avatarı
casualty_russia
Byte2
Byte2
İletişim:

Mesaj gönderen casualty_russia »

velociraptor yazdı:Su hack mack islerini bir ben ögrenemedim ona yanarim
adminim ögrensek hepimiz ögreniriz de,o birazdan iyi niyetli olusumuzdan kaynaklanıyo,ama ben bi kızın masüstüne girmek istiyorum :D