Cisco ses ve güvenlik sertifikaları yenilendi

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8072
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek

Cisco ses ve güvenlik sertifikaları yenilendi

Mesaj gönderen uçs »

Resim

Cisco’nun ses ve güvenlik sertifikaları yeniden tasarlandı...

Ağ endüstrisinin artan ihtiyaçları doğrultusunda CCNP ses ve güvenlik sertifika programları yenilendi.

Veri ağları konusunda dünya lideri olan Cisco, endüstrinin üst seviye ve yaygın sertifikasyon programlarından biri olan CCNP’nin (Cisco Certified Network Professional) ses ve güvenlik sertifikalarını, farklılaşan iş ve teknoloji ihtiyaçları ile görev tanımları doğrultusunda yeniledi.

Günümüzde iş dünyasında sınırların ortadan kalkması, verimliliğin giderek daha fazla önem kazanması ve sürdürülebilir rekabet avantajı sağlama gerekliliği, şirketlere çalışanlarına her an her yerden ve her cihazla sınırsızca iletişim kurabilecekleri bir ağ sunma zorunluluğu getiriyor. Şirketlerin yeni iş modelleri geliştirme, müşteri ilişkilerini güçlendirme, karar mekanizmasını hızlandırma ve inovasyonu artırma ihtiyacını daha fazla hissetmesi sonucu yüksek kaliteli ses ve tümleşik iletişim uygulamalarını güvenli bir ortamda bir arada sunan işbirliği teknolojilerinin kullanımı da arttı.

Bu gelişen iş ortamını pratik bilgi ve yetenekleri artırarak destekleyen Cisco sertifikaları da içerdikleri yeniliklerle hem bireylere hem de kurumlara değer katıyor:

Ses sertifikaları
• Profesyonel seviyedeki Cisco CCNP Voice (eski Cisco Certified Voice Professional - CCVP) sertifikaları, ağ altyapılarında ses ile tümleşik iletişim (Cisco Unified Communications) çözümlerini entegre etmek ve tümleşik IP ağında ilgili uygulamaları kurmak, işletmek, düzenlemek ve çıkan sorunları gidermek için gereken bilgi ve yetkinliği sunuyor.
• Yeni CCNP Voice sertifikası, bir önceki CCVP sertifikasının Cisco’nun Collaboration 8.0 çözümlerine uyumlu hale getirilmiş versiyonu.
• CCNP Voice, yeni Integrating Cisco Unified Communications Applications (CAPPS) 8.0 kursu ile 642-467 CAPPS sınavını içeriyor. Ayrıca diğer dört kurs ve sınavda da güncellemeler yapılmış durumda.
• Cisco CCNA Voice sertifikası ise yeni Introducing Cisco Voice and Unified Communications Administration (ICOMM) 8.0 kursu ile 640-461 ICOMM sınavını içeriyor. CCNA Voice, bir ses ağını yönetmek için gereken temel yetkinlik seviyesini sertifikalıyor.

Güvenlik sertifikaları
• Cisco Certified Security Professional (CCSP) sertifikasının güncellenmiş hali olan CCNP Security programı, siber güvenlik performansını sağlamak, kritik güvenlik seviyelerini korumak, temel güvenlik protokolleri ile teknolojilerini yönetmek ve gelişen endüstri şartlarını karşılamak için gereken yetkinlikleri sağlıyor.
• Program, ağ güvenlik mühendisinin iş tanımı ve sorumluluklarına göre düzenlenmiş dört yeni kurs ve sınavı içeriyor. İçeriğindeki teknolojiler arasında Cisco anahtar ve yönlendiricilerinde kullanılan endüstri lideri Cisco IOS güvenlik fonksiyonları, güvenlik duvarları, sanal özel ağlar ile atak tespit ve önleme sistemleri bulunuyor.

Learning@Cisco Genel Müdürü Jeanne Beliveau-Dunn, ‘Ağ profesyonellerinin görev tanımları değişen iş gerekleri doğrultusunda dönüşürken, Cisco sertifikalı bireylerin en yeni teknolojiler konusunda üst seviye yetkinliklere sahip olmalarını sağlamak bizim için çok önemli’ diyor.

veteknoloji


Cevapla