Norveç Demiryolları’na yüksek hızlı iletişim şebekesi

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8072
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek

Norveç Demiryolları’na yüksek hızlı iletişim şebekesi

Mesaj gönderen uçs »

Resim

Alcatel-Lucent’tan Norveç Demiryolları’na yüksek hızlı iletişim şebekesi...

Alcatel-Lucent, Norveç Ulusal Demiryolları İdaresi (Jernbaneverket) için IP/MPLS teknolojisine dayalı yüksek hızlı iletişim şebekesi kuracağını açıkladı. Alcatel-Lucent çözümü, Jernbaneverket iletişim altyapısını yeni nesil şebekeye dönüştürerek, ulusal sistem dahilinde daha güvenilir hizmet verilmesini sağlayacak.

Jernbaneverket, Norveç’in tüm demiryolu taşımacılığından sorumlu bulunuyor. Ülke genelinde 4.114 kilometrelik demiryolu hattı boyunca 357 istasyon yer alıyor. Alcatel-Lucent, kurumun iletişim altyapısını oluşturmak üzere komple bir IP çözümü sunacak. Bu kapsamda, sinyal, demiryolu kavşakları, tren platformlarındaki işaret direkleri ve GSM-R iletişimi ile ilgili tüm kontrol ve aktarım işlemleri devreye alınacak.

Jernbaneverket Telekom ve Operasyonel ICT Direktörü Terje Steinsvik, konu hakkında şunları söylüyor: ‘Bu proje, Norveç Demiryolları’nın modernleşmesinde önemli bir adım ve müşterilerimizin güvenilirlik taleplerini karşılamak açısından gerekli. Alcatel-Lucent, uç noktalardan ana omurga yapısına kadar en iyi teknik çözümü geliştirdi. Ayrıca, çok rekabetçi bir fiyatlandırmayla her açıdan iyi bir çözüm sundu.’

Alcatel-Lucent Türkiye/Azerbaycan Ülke Direktörü Ali Kançal ise konuyu şöyle yorumluyor: ‘Jernbaneverket, İsveç’teki Banverket projesinin ardından, Kuzey Ülkeleri’nde iş kritik uygulamalarını desteklemek üzere Alcatel-Lucent IP/MPLS çözümünü seçen ikinci büyük ulusal demiryolu idaresi oldu. Kapsamlı telekom bilgimiz, portföyümüzün genişliği ve müşterilerimizin geribildirimleri, bizi güvenilir bir iş ortağı haline getiriyor.’

Alcatel-Lucent, projede endüstri lideri servis yönlendirici portföyüne dahil ürünlerini kullanacak. Bunlar arasında erişim, toplama ve çekirdek şebeke katmanlarına yönelik 7750 SR, 7450 Ethernet Service Switch, 7705 Service Access Router ve 5620 Service Aware Manager bulunuyor. Alcatel-Lucent, uçtan uca komple bir çözüm sunmak için, proje yönetimi, danışmanlık ve tasarım, kurulum ve uygulama, test ve bakımı içeren eksiksiz bir profesyonel hizmetler seti de sağlayacak.

Alcatel-Lucent, demiryollarına yönelik dinamik iletişim çözümlerinin uygulanmasında global bir lider. 2009’da İsveç, Birleşik Krallık, İspanya, Türkiye, Kazakistan’ın yanı sıra Çin’in Beijing, Wuhan ve Guangzhou şehirlerindeki büyük projelerde tercih edilen marka oldu. 2008’de ise Gotthard Base Tunnel tarafından İsviçre’deki büyük bir proje için iş ortağı olarak seçildi.

veteknoloji


Cevapla