Aynı anda 25 milyon rekoru

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8072
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek

Aynı anda 25 milyon rekoru

Mesaj gönderen uçs »

Skype’ın giderek artan popülaritesi sayesinde aynı anda görüşme yapan kişi sayısında yeni bir rekor geldi.İnternet üzerinden görüntülü ve sesli görüşme programlarının en popüleri Skype aynı anda çevrimiçi bulunan kulanıcı sayısında yeni bir kilometre taşına ulaştı: 25 milyon kullanıcı! Yazılımı kullanan diğer kullanıcılarla ücretsiz olarak görüşme yapabildiğiniz ve normal sabit hatları ve cep telefonlarını da çok uygun fiyatlarla arayabildiğiniz Skype'ın yeni sürümü Facebook entegrasyonu ile de büyük ilgi toplamıştı.

Resim

Gittikçe popülerleşen Skype'ı kullanan kullanıcılar geçen sene tam 113 milyar dakika Skype'tan Skype'a ücretsiz sesli ve görüntülü görüşme yaptılar. Bu yılın ilk altı ayında ise Skype'tan Skype'a dakikaların %40'ı video görüşmeleriydi.

Nisan-Mayıs-Haziran 2010 döneminde sayıları ayda ortalama 124 milyona erişen çevrimiçi Skype kullanıcıları, 2010’un ilk yarısında Skype üzerinden toplam 95 milyar dakika boyunca görüşme gerçekleştirdi. Skype bilgisayarlara, mobil telefonlara ve internet bağlantısı olan birçok başka cihaza ücretsiz olarak www.skype.com adresinden indirilebilir.

CNET


Cevapla