Fujitsu Portable Zero Client ile bilgiler cepte!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8072
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek

Fujitsu Portable Zero Client ile bilgiler cepte!

Mesaj gönderen uçs »

Resim

Fujitsu'nun piyasaya sürdüğü, cepte taşınabilen Portable Zero Client sayesinde profesyonel çalışanlar hareket halindeyken, ağ bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan sanal masaüstüne güvenli bir şekilde uzaktan erişebilecek.

Fujitsu, Zero Client konseptini geliştirerek, Portable Zero Client (Taşınabilir Zero Client) ürününü piyasaya sürdü. Kullanıcıların sanal masaüstlerine istedikleri yerden güvenli bir şekilde erişebilmelerini sağlayan ve cepte taşınabilen Portable Zero Client, işletmelere zaman ve kaynak tasarrufu sağlarken, mobilitenin büyük ölçüde artmasına da yardımcı oluyor.

Günümüz rekabet ortamında, sürekli hareket halinde çalışanların ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan Portable Zero Client sayesinde kullanıcılar, ağ bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan sanal masaüstüne erişim sağlayabiliyorlar. Portable Zero Client MZ900, diğer uzaktan erişim yöntemlerine oranla üst seviyede bir güvenlik ortamı sunarken, esneklik özelliği ile farklı ihtiyaçlara kolayca cevap verebiliyor.

Fujitsu Türkiye İstemci Teknoloji Satış Yöneticisi Gökhan Özveren Portable Zero Client hakkında şunları söyledi:

"Fujitsu, Zero Client Altyapısının güvenli bir uzantısı olan Portable Zero Client ile çalışanların masaüstlerine ceplerinden erişebilmelerine imkan sağlıyor. Bu ürün seti sayesinde Fujitsu, Zero Client’a geçişi her zamankinden daha kolay hale getirirken, kullanıcılara gelişmiş güvenlik özellikleri ile düşük fiyat, yüksek verimlilik ve minimum bakım ihtiyacı sunuyor. Günümüzün gittikçe zorlaşan koşullarına ayak uyduran, çalışanların değişen ihtiyaçlarına kusursuz bir biçimde cevap veren Zero Client, gerek kurumlar gerekse profesyoneller için ideal bir yardımcı."

Dünyanın her yerinden masaüstüne erişim

USB memory disk görünümündeki Portable Zero Client MZ900 cihazı, ünitenin sadece okunur bölümündeki bir yazılım sayesinde, yükleme gerektirmeyen bir mekanizmayla, kullanıcılara güvenli bir erişim imkânı sunuyor. Bu şekilde kullanıcılar dünyanın herhangi bir yerinden Zero Client ile masaüstlerine erişebiliyorlar. Ancak Zero Client'ın sağladığı üst düzey güvenlik özelliği sayesinde kullanıcıların, bağlantı kurulup gerekli şifreler doğrulandıktan sonra cihazın şifreli bölümündeki verilere erişmeleri mümkün oluyor. Portable Zero Client kapatıldığı zaman bağlantı için kullanılan ana makinede geçmiş kullanımlara ait hiçbir iz kalmıyor.

Portable Zero Client çalışanların dizüstü bilgisayar taşıma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Masaüstü sanallaştırmasının bütün avantajlarını kullanarak çalışanların verimliliğini artırırken, şirketler zaman ve kaynaklardan tasarruf elde ediyor. Aynı zamanda organizasyonların yazılımlarla birlikte Zero Client altyapılarına taşınmasına yardım ederek, mevcut BT yatırımlarını koruyor.

Portable Zero Client tüm tehlikelere karşı korunuyor

Fujitsu, ana makineden bulaşabilecek virüs ve saldırılara karşı korunuyor. Ana makineler, Portable Zero Client'ın bağlantı ve şifreleme yazılımlarında değişiklik yapamadığı için kurumsal ağlar söz konusu tehlikelere karşı korunuyor. Korumalı bir bölümünde bulunan güvenli erişim yazılımı sayesinde Portable Zero Client, ana makinedeki zararlı yazılımlar ve kullanıcı bilgilerini kaydeden mekanizmalara karşı da güvenle korunuyor.

Portable Zero Client MZ900 modeli Kasım 2010 ortası itibarıyla yurt dışından sipariş edilebilmekte.

Detaylı bilgi için:
Portable Zero Client:
http://tr.fujitsu.com/products/deskboun ... mz900.html

veteknoloji


Cevapla