Vista maalesef Boot Olmuyor... :(

Xp nin takipçisi bu işletim sistemi hakkında bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor »

Xp de yaptigim denemeler aynen o sonucu vermisti , daha kafadan bootable olmuyordu yanlis sitem CD si deyip duruyordu , Vistada henüz deneme imkanim olmadi ama %99 aynidir.
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen daddy_cool »

Yani o zaman benim burda kullandıgım boot imaj dosyası yanlıs boot imaj dosyasımı peki? Yani ihtimallaer orayı mı gösteriyo??
Resim
Kullanıcı avatarı
drog_1
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen drog_1 »

içine atacagınız dosyaları önce imajda var olan bir klasöre kopyalayın
ayrı klasör olusturmayın
imaj onu algıladıgı anda hata verir
dedigim gibi
vista biraz kılçık...
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Hımmm.Anladım.Neyse Ben içine hiçbir ek dosya atmadan deneyecem fakat burda belirsiz olan bisey var.Acaba kullandıgım boot imaj dosyası Benim bu vistayla uyumlu mu? yani acaba dogru boot imaj dosyasını mı kullandım ben!!
boot imaj dosyası olarak da Yukarıda ICEEXOL ün Lion'a verdigi imaj dosyasını kullandım..Sanırım Bunun 32-Bit Türkçe Windows vista Ultimate'nin imaj dosyası olması gerek???...
Resim
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor »

Bencede öncelikle boot dosyanin dogrulugundan emin ol , Sanirim lion a Vistayi HSNC yollamis (dosyalar halinda CD lerin icinde)
ayrica Microsoft benzeri bir konuda Xp icin asagidakilerini demis:
http://support.microsoft.com/kb/326687
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Hımm anladım.Sanırım benim boot imaj dosyasında biseyler var.O zaman ben bir ilan vereyim. Bakalım kimin elinde var. Çalısan Windows Vista 32-bit Türkçe nin boot imaj dosyası???
Resim
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Sanırım DVD içindeki bazı dosyalar Bozuk olsa gerek.simdi boot dosyası saglam olan bir yerden bot imaj dosyasını aldım ve Tekrar bir bootable DVD yaptım kendime ve yine ayın hatayı verdi.Bunun yanında bi de Xp den yüklemek istedigimde de asagıdaki hatayı verdi bana.Ben bunu baska bir bilgisayardan indirmitim.Ve bu bilgisaarın DVD yazıcısı yoktu maalesef.Bu yüden büyük olan sources klasöründeki install.wim dosyasını ashampo Winoptimizer programındaki dosya böleme aracı ile böldüm.Ve bu partlarıı DVD yazıcısı olan bir bilgisayarda birlestirdim.Dogru bir sekilde de birlesti.Ama artık Xp den de yüklemek istedigimde bana bu hatayı veriyorsa muhtemelen DVD nin içindeki dosylaardan biri bozuk demektir.Bence de o böldügüm dosya bozuk olabilir.Artık oraya ihitimal veriyom.Benim indirdigim bu visytayı feyizz arkadasımız da indirdi.Eger onda herhangi bir sorun yoksa Demekki Bu bambucya nın verdigi vista saglam dmeektir ve hata benden kaynaklanıyo demektir....

@ Feyiz acavba Bu vista sende dogru bir sekilde çalıstı mı?

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
Konum: Pc Hekimi 24 Saat Online ım Sorunlarınızın Çözümü İçin
İletişim:

Mesaj gönderen Kripteks® »

çok ilginç ya bana aynı download dan indirdigini söleyen hayser nicli hayri abi bursadan vistayı göndredi hem iso olarak dvd ye yazılmıs halde hemde winrar lı halde 2 dvd ben lion a boot edileni birebir kopya göndermisitim çok çok ilginç niçin bende boot olan sizlerde olmadı düsündürücü??

Saygılarımla
Tabular Yıkılmaz