Vista maalesef Boot Olmuyor... :(

Xp nin takipçisi bu işletim sistemi hakkında bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Vista maalesef Boot Olmuyor... :(

Mesaj gönderen daddy_cool »

Arkadaslar Dün Bambucya77 arkadasımızım verdigi Vista'yı indirdim.Vİsta saglam fakat.Bi türlü bootlu yapamadım.Sanırım bu olay Lion'un da basına gelmis.Bende Lion'a Velociraptor adminimin dedigi yöntemle yaptım Vistayı bootlu.DVD ye de yazdırdım.Bootlu oldu fakat Bilgisayarı O DVD den baslattıgım zama bana CD den önyükleme için bir tusa basın diyo ve bastıgım zamnda karsıma bilindigi gibi siyah bir ekran çıkıyo ve o ekranda da bana aynen söyle diyo:"The file is possibly corrupt.The file header checksum does not match the computer checksum." Ewet aynen bana böyle diyo.Ve bilgisayar hiçbisey yapmıyor.O ekrarn öle kalıyo.Yani anliyacagınız Vista Boot olmuyor.Acaba ne diyo bana?Ne yapama gerek.Kusura bakmayın ingilizcem olmadıgı için pek bisey anlamadım.DVD yi yazdırırken ise Boot dosyası larak ICEEXOL arkadasımızın Lion'a verdigi Boot dosyasını kullandım. ki sanırım bu boot dosyası da Türkçe 32-Bit Vista Ultimate ye aitti. Faakt bende niye böle yaptı eki????
Resim
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor »

The file is possibly corrupt.The file header checksum does not match the computer checksum
Dosya muhtemelen Bozulmus , Dosya basligindaki saglama toplami (kontrol kodu diyelim) Pc dekiyle uyusmuyor
Ayrica Vistayi bootable yapma islemi daha önce basarili sekilde gerceklestirildiginden ben olsam herseyi yeniden ve dikkatlica yapardim , ayrica yazdirma hizina da cok ama cok dikkat ederdim (linkte özellikle vurgulanmisti)
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

walla adminim herseyi sizin dediginiz gibi yaptım.Herseye çok dikkat ettim.Yazdırma hızında En düsük olarak 4X vardı.Onunla yazdırdım ama gördügünüz gibi böyle oldu iste.Burda bana dosya bozulmus falan derken neyi kastediyor acaba? hangi dosya bozulmus hangi dosya uyusmuyor???
Bu durumda ne yapama gerek benim adminim??
Resim
Kullanıcı avatarı
drog_1
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen drog_1 »

bana adresini gönder
çalısan bootable dvd göndereyim
ugrasma bosuna
vista öyle inatçı ki bu konuda
hayatta hiç bir seyi kabul etmez kurulumda
adminim haklı
dosya bozuk...
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Fakat hangi dosya bozuk??? Bambucyanın verdigi Vista saglam olması gerekirdi...Burda bozuk olan dosyayı bulmak gerek.Orda acaba hangi dosyadan bahsediyo bozuk diye????
Resim
Kullanıcı avatarı
drog_1
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen drog_1 »

cd deki kontrol dosyası ile hd arasında sorun yaratan bir dosya
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Hımmmmmm.Ben DVD nin içine ayriyetten baska dosyalar falan attım.Yani Nero Anti virus Visa ilaçleri flan gibi.Fakat Vistanın hiçbir dosyasına dokunmadım ve yerlerini de deistirmedim.Acaba bundan olabilir mi?(Fakat XP CD sine bunları attıgım zaman böyle bir sorun yaratmıyordu.)
Resim
Kullanıcı avatarı
drog_1
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen drog_1 »

vista önce uyumluluk testleri uyguluyor
bu nedenle sorun yasıyorsun
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

İste DVD deki dosyalardan bir görünüm.Normaldede DVD nin içi bu sekil olması gerekmiyo mu.Yani acaba burda Kurulumu engellicek baska seylerde mi var???

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

birseyler atma ve oldugu gibi yeniden dene , ayrica download sirasinda yasanan bir internet baglantisi sorunu nedeniyle ve/veya server den kaynaklanan bir sorundan da dosya bozulmus olabilir , hatada hangi dosyanin bozuk oldugunu söylemiyor , Aslinda bozuk ta demiyor , sadece bozuk olabilir cünkü dijital kimlikleme hücreleri birbirini tutmuyor diyor , kisacasi hersey olabilir
Kullanıcı avatarı
drog_1
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen drog_1 »

demeye çalıstıgım da bu komutanım
dogrulama gerçeklestirilemiyor
bu durumda da vista kurulum dosyaları extrakt edilmiyor zaten...
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Hımmm acaba Boot imaj dosyasının uyusmazlıgından olabilir mi?
İçine attıgım o dosyalardan olma olasılıgı biraz daha düsük ihtimal gibi geliyo bana fakat, Dosyaları indirirken hiçbir sorunla karsılasmadım.Ki bu bambucya nın verdigi Vista da saglamdır herhalde...
O zaman ben son olarak İçine hiçbirsey atmadan deneyeyim.Bakalım o zaman olacak mı diye ama bana sanki boot dosyasının uyusmamasında olabilirmis gibigeliyo bu durumda... Yani o ihtimal daha yüksek gibi geliyo...
Resim
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Bu arada Bu imaj dosyası da DVD nin içinde.Çünkü siz botlu yapmayı anlatırken bu boot imaj dosyasını da o klasörn içine atın demistiniz.ee iso olusturuken de o klasörün içinde ne varsa program otomatik olarak bunu iso dosyasının içine alıyo.Yani kısacası O boot imaj dosyasının DVD içinde olmasından olamaz herhalde?? Ayrıca DVD nin ismide yok.Yani Ana ismi.Farkedezseniz üstte baslık çubugunda sadece DVD_ROM yazıyor.Bundan olamaz herhalde yani isminin olmamasından??
En son daddy_cool tarafından 18 Mar 2007, 20:25 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

iyide ayni sürüm degilse zaaten olmaz , özellikle vurguluyorum cünkü bu konuda cok deneme yaptim (Xp zamaninda)
1. Her iki isletim sistemi de ayni olacak (ultimate edition ise boot dosyasininkide Ultimate olmak zorunda)
2. Her iki sistemin dili ayni olacak
eger üsttekilerden biri tutmuyorsa sabaha kadar da ugrassan bootable olmaz
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Hımm o zaman benim ki bootable oluyor ama bootable olurken hata veriyorr.Yani demek istediginiz Eger boot imaj dosyaları tutmazsa kesinlikle hiçbir sekilde CD veya DVD bootable olmaz mı diyorsunuz.Yani benim karsıma çıkan o hata mesajı bile karsıma çıkmaz diyorsunuz yani eger boot imaj dosyaları tutmazsa. öyle mi?
Resim