Bellek kartını "yutan" cepler

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8072
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek

Bellek kartını "yutan" cepler

Mesaj gönderen uçs »

Resim

Bu cep telefonlarına microSD bellek kartı takmadan önce iki kere düşünmenizde yarar var!

Engadget, Windows Phone 7 kullanıcılarının telefonları hakkında pek bilmedikleri ancak mutlaka bilmeleri gereken bir durumu ortaya çıkardı. WP 7 işletim sistemi kullanan telefonlar piyasaya çıktığından beri kullanıcılar microSD kartları da hafızayı arttırmak için kullanıyor.

Ancak WP 7'li telefonlara yerleştirilen microSD kartların daha sonra başka bir cihaz tarafından kullanılamadığı ortaya çıktı. Yani WP 7 kullanan telefona yerleştirdiğiniz kart daha sonra PC, fotoğraf makinesi ya da yazıcı tarafından ne okunabiliyor ne üzerine yazılabiliyor ne de format atılabiliyor.

Microsoft'un kendisi, Windows Phone destek sayfasında, telefona yerleştirilen bir microSD kartı işletim sisteminin artık onun kalıcı bir parçası olarak gördüğünü belirtiyor. Bu arada AT&T ise WP 7 telefonlarda yalnızca WP 7 sertifikası olan microSD kartların kullanılmasını öneriyor. Ancak şu anda piyasada bu sertifikayı barındıran microSD kartlar bulunmuyor. Windows Phone 7 sertifikası olan kartlar piyasaya çıkana kadar, bir microSD'yi WP 7 kullanan telefonunuza yerleştirmeden önce iki kere düşünseniz iyi edersiniz.

ALINTIDIR


Cevapla