Google, Apple engelini aştı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8072
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek

Google, Apple engelini aştı

Mesaj gönderen uçs »

Resim

Google'ın sesli iletişim servisi Google Voice, bir yıl beklemenin ardından iPhone için App Store’da yerini sonunda aldı.

Google Voice, Android ve BlackBerry telefonlarında geçen yıldan bu yana kullanılabiliyordu.

Google geçtiğimiz Mayıs ayında internet üzerinden sesli ve görüntülü görüşme teknolojileri konusunda uzman olan Global IP Solutions firmasını bünyesine katarak, bu alanda kendine yer açma konusunda iddialı olduğunu ortaya koymuştu.

Bilişim devinin bu hizmeti, şu an için sadece ABD'de kullanılabiliyor. Google, hizmetin kapsadığı ülkeleri kısa zamanda genişletmeye ve bu alanda liderliği açık ara elinde bulunduran Skype'a rakip olmaya hazırlanıyor.

Google Voice'ın yenilikleri

Google Voice birçok yeniliği de beraberinde getiriyor. Uygulama sayesinde telesekretere bırakılan sesli mesajlar yazılı metin halinde de görüntülenebiliyor. Google bu şekilde kullanıcılarına sadece gerekli gördükleri mesajları dinleme olanağı ve zaman tasarrufu sağlamayı hedefliyor. Ayrıca Google Voice'e dahil edilen telesekreterde kayıtlı mesajları eşzamanlı olarak dinlemek ve gerekli görüldüğü takdirde mesaj bırakılırken araya girerek çağrıya yanıt vermek de mümkün.

Google, Google Voice üzerinden belirlenecek telefon numarasından aranıldığında, hem ev, hem de iş ve cep telefonları üzerinden aynı anda ulaşılabilme imkânı da sağlıyor.

veteknoloji


Cevapla