Bu PC diğerlerine benzemiyor!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8072
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek

Bu PC diğerlerine benzemiyor!

Mesaj gönderen uçs »

Resim

Ellerimiz çalışırken ayaklarımızın boş boş durduğunu düşünen Microsoft'tan ilginç bir PC...

Microsoft son zamanlarda yeni bir fikrin peşinde. Bu fikrin adı ise 'ayakla kontrol edilebilen bilgisayar'. Evet doğru duydunuz. Şirket bizden ayakla yazı yazmamızı beklemiyor, fakat e-postaları okumak, sayfaları aşağı ve yukarı kaydırmak gibi bazı basit işlemler için ayaklarımızı da kullanabileceğimizi düşünüyor.

Fikrinin patentini de alan Microsoft, bu fikriyle bilgisayarlarda daha verimli ve sağlıklı kullanım açısından yeni bir çağ açabilir mi? Ayakların iskemlenin altında hiç bir şey yapmadan beklemesi yerine e-postalarımız arasında dolaşabilmemizi sağlaması ve bu sırada birşeyler atıştırabilmek ilginç olabilir. Bu arada, çalışanların hem el hem de ayaklarını kullandığı gerekçesiyle ücretlerinde artış istemesi gibi durumlar meydana gelirse de şaşırmamak lazım.

İkinci Dünya Savaşında kullanılan dikiş makinelerini akla getiren bu 'ayak kontrolü', dolayısıyla çok büyük bir gelecek vaadetmiyor. Microsoft'un ayaklarımızı da meşgul hale getirmeden işlerimize yardımcı bir hale getirmesi tabi ki iyi bir gelişme olabilir...

ALINTIDIR


Kullanıcı avatarı
ney_bey
Gigabyte2
Gigabyte2
Mesajlar: 2494
Kayıt: 16 Kas 2007, 02:06
cinsiyet: Erkek
Teşekkür edildi: 1 kez

Re: Bu PC diğerlerine benzemiyor!

Mesaj gönderen ney_bey »

saçmalıktan öteye geçemez
Cevapla