Türk Telekom her ilçeye bir "Internet Evi" kuruyor

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
y@semin
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 330
Kayıt: 23 Ağu 2007, 00:37
Konum: İst.

Türk Telekom her ilçeye bir "Internet Evi" kuruyor

Mesaj gönderen y@semin » 21 Eyl 2007, 21:06

Resim

Türk Telekom her ilçeye bir "Internet Evi" kuruyor

Resim

ilçeyebir Internet Evi" projesi kapsamında 850 ilçede birer internet evi kurmak üzereyola çıkan Türk Telekom, Ankara Polatlı Internet Evi'nin açılısınıgerçeklestirdi. Her ilçede yaklasık 20 bilgisayarlı bir internet evikurulmasını içeren proje için 20 milyon YTL kaynak ayrıldı.


Türkiye de internet kullanımını yaygınlastırarakbilgi toplumunun temellerini atmayı hedefleyen Türk Telekom, 2007 yılındabaslattıgı proje ile her ilçeye bir internet evi açmak için çalısmalarını hızlandırdı.850 ilçede her biri ortalama 20 adet tam donanımlı bilgisayar ve genisbantinternet erisimi içeren birer "Internet Evi" yapılıyor. Ulastırma BakanlıgıHaberlesme Genel Müdürlügü, İl Müdürlükleri, Kaymakamlık ve Belediyeler ileisbirligi içerisinde sürdürülen projede internet evleri büyük bir hızlaaçılmaya devam ediyor. Proje için yaklasık 20 milyon YTL'lik kaynak ayrıldı.


Türk Telekom yurt çapında gerçeklestirdigibu proje çerçevesinde tamamlanan üçüncü Internet Evi Ankara'nın Polatlıilçesinde Ulastırma Bakanı Binali Yıldırım ve TürkTelekom Yönetim ve İcra Kurulu Üyeleri'nin katıldıgı bir törenle hizmeteaçıldı. Atatürk Caddesi, Necip Fazıl Parkiçi Çarsısı'nda bulunan internet evi,16 bilgisayar ile halka açık internet erisimi sunacak.


Türkiye'nin telekomünikasyon devi TürkTelekom, egitime katkı saglayan ve özellikle Türkiye de bilgisayar okuryazarlıgınıve internet kullanımını artırmaya yönelik projelere tam destegini sürdürüyor. sirketbundan önce, 2006 yılında baslattıgı "Egitime Tam Destek" kampanyası ile ikisene içinde toplam 200 milyon YTL lik yatırımla Türk egitim sisteminin gerekmaddi büyüklügü gerekse cografyaya yayılma bakımından en kapsamlıyatırımlarından birisine imza atmıstı. Toplam 21 bin ögrenciye egitim imkanısaglayacak 676 derslikli 35 okul yapımını içeren bu yatırımın dısında TürkTelekom, 2006 yılında egitimde internet kullanımını tesvik etmek amacıyla 4.750basarılı ögrenciye karne hediyesi olarak birer bilgisayar, modem ve 3 aylıkücretsiz internet baglantı paketi vermisti.


Türk Telekom'un internet evi girisimisayesinde Türkiye'nin her ilçesinde herkesin kullanımına açık birer interneterisim noktası hizmete açılmıs olacak.

Alıntıdır..Cevapla