Çocukların cep telefonlarına kısıtlamalar geliyor

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3

Çocukların cep telefonlarına kısıtlamalar geliyor

Mesaj gönderen daddy_cool »

Çocukların ve gençlerin kabusu gerçek oluyor. Yakında anneler ve babalar çocuklarının cep telefonu kullanım alanını sınırlayabilecekler. Bu sınırlamalar telefon konusmaları, SMS mesajları, zil sesleri ve downloadlar için geçerli olacak.

Amerikan AT&T sirketi, yakında cep telefonu sınırlama servisini pazara sunuyor.

AT&T Baskan Yardımcısı Carlton Hill, “anne ve babalar, çocuklarının telefonlarını sınırsız kullanabilmelerinden sikayetçi. Anne ve babalar telefonların sadece güvenlik için kullanılmasını istiyorlar. Fakat okul zamanında gereksiz yere kullanılmasına itiraz ediyorlar. Biz de çocukların telefonlarını ellerinden alınmaması için bir yöntem üretmeye çalıstık” dedi.

Disney Telefon sirketi 2006 yılında böyle bir sistemi pazara sunmustu. Ayrıca Disney’in telefon sistemi, GPS aracılıgıyla, anne ve babalara çocuklarının nerde bulunduklarını bile söyleyebiliyordu. Fakat bu sistem sadece Disney Telefonları için geçerliydi.

AT&T’nin yarattıgı sistem, Web sitesi aracılıgıyla tüm telefon konusmalarını, SMS mesajlarını ve download’ları sınırlayabilecek. Çocuklar, sadece anne ve babalarının özel numaralarını ve acil numaraları sınırsız arayabilecekler.

Derslerde bile biribirleriyle mesajlasan çocuklara, bu konu hakkında ne düsündekleri soruldugunda ise pek de hosnut olmadıkları görüldü...
Kullanıcı avatarı
Ensatech
Megabyte2
Megabyte2
Teşekkür etti: 56 kez

Mesaj gönderen Ensatech »

Operatör tarafından yapılmalı telefon üzerinden olursa kırarlar ben bile :D
Kullanıcı avatarı
N2O
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen N2O »

sahsen ben yararıma olabilecek hiçbir aleti aleyhime kullanmam bilgisayarıma disi sinek bile girmemistir :D
Kullanıcı avatarı
PeeRLeeSS
Megabyte1
Megabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen PeeRLeeSS »

underberk yazdı:sahsen ben yararıma olabilecek hiçbir aleti aleyhime kullanmam bilgisayarıma disi sinek bile girmemistir :D
sinek girmemistir tabi :oops: