TURCom Teknolojiden Kablosuz İnt. Dünyasına Büyük Yenilik..

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
y@semin
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 330
Kayıt: 23 Ağu 2007, 00:37
Konum: İst.

TURCom Teknolojiden Kablosuz İnt. Dünyasına Büyük Yenilik..

Mesaj gönderen y@semin » 31 Ağu 2007, 17:16

TURCom yeni is ortaklıgı anlasmaları ile çözüm yelpazesini büyütmeye devam ediyor.

TURCom; Kanada’lı SoltionInc ile yaptıgı is ortaklıgı ile yazlım ve IT servisleri yönetimi konusundaki çözümleri arasına yepyeni yazlım servisleri kattı. SolutionInc yazılımları basta oteller olmak üzere toplantı merkezleri, üniversiteler, havalimanları, marinalar, gar ve terminaller, hastaneler, galeriler, kültür merkezleri, belediye istirakleri, kafeler, magazalar ve genis bant internet servis saglayıcıları gibi “Wi-Fi, hotspot” noktası olarak hizmet veren pek çok alanda kablosuz internet hizmetlerini yönetmek için tercih görmektedir. Dünya’da konuk agırlama ve telekomünikasyon sektörlerine yönelik yazılım ve hizmetler sunan SolutionInc ile ülkemiz telekomünikasyon ve bilgi teknolojileri sektörünün öncü firmalarından TURCom Teknoloji arasında is ortaklıgı anlasması imzalandı. SolutionInc’ nin yüksek hızlı internet erisimlerine iliskin yönetim çözümleri basta olmak üzere diger çözümleri için TURCom Teknoloji, Türkiye’ de ki Tek Yetkili İs Ortagı ve Ürünlerinin Dagıtıcısı oldu. Konu ile ilgili 16 Agustos 2007’de SolutionInc Satıstan Sorumlu Baskan Yardımcı Clark Squires’ ın da katılımı ile Four Seasons otelinde hedef sektörlere ve basına yönelik gerçeklestiren bilgilendirme toplantısına ilgi büyük oldu.

Göz Açıp Kapayıncaya Kadar İnternet Baglantısı Kablosuz internet baglantıları ve hot-spot yönetiminde lider olarak tanınmıs olan SolutonInc’ nin amiral gemisi olan SolutionIP yazılımı her tür “Wi-Fi, hot-spot” noktasındaki kullanıcılara, her hangi bir bilgisayar ile kolay, rahat, kullanıslı, sorunsuz, güvenilir bir internet baglantısını ve serbest dolasımı (aynı network içinde) saglıyor. SolutionIP sistemini kullanan “hotspot” noktalardaki kullanıcılar internete herhangi bir ayar yapmaksızın “Göz açıp kapayıncaya kadar” otomatik olarak baglanırken, yer degistirdiklerinde dahi baglantıları kopmuyor.

Sistemi kullanarak kablosuz internet servisi veren kurumlar; örnegin oteller, kullanıcılarını servise kaydedebiliyor, onları kurumsal kimliklerine uygun hazırlanmıs kurumlarına özel portallar ile internet dünyasına eristirebiliyorlar. Ayrıca kablosuz internet servisini ücretli veya ücretsiz olarak veren kurumlara esnek is modelleri de sunuyor. SolutonInc hakkında www.solutioninc.com SolutionInc internet erisimi ve “hotspot” yönetimi alanında pazarda lider konumdadır. Firmanın amiral gemisi olan SolutionIP yazılımı, pazarda kendini kanıtlanmıs, ölçeklenebilir, tanınmıs bir yazılım sistemi olarak bu gün 30 ülkede pek çok kurum tarafından tercih görmektedir. Dünyanın en büyük 20 oteli arasındaki 14 otelde, toplam 700.000 otel odasında, Toronto Konferans Merkezi gibi milyonlarca metrekare toplantı merkezinde SolutionIP çözümü ile kablosuz internet servisleri yönetilmekte ve ücretlendirilmektedir. SolutionInc’ nin sloganı “Kolay Interet Erisimleri” dir. TURCom Teknoloji hakkında www.turcom.com.tr TURCom Teknoloji; 15 yıla yaklasan bikrimi, alanlıda uzman 8 teknoloji sirketi ile kurumların ihtiyaç duyacagı tüm bilisim teknolojilerini onlara sunmaktadır. “Tek Noktadan Toplu Teknoloji Çözüm” leri sunan grup sirketlerinden olusan TURCom ülkemizin en saygın teknoloji sirketleri arasında ön saflarda yer almaktadır. TURCom Teknoloji; danısmanlık ve mühendislik hizmetlerinden, kurumsal sistem ve iletisim altyapıların kurulumuna; sistem entegrasyonlarından, sirketlere özel iletisim, sistem ve yazılım projelerine ve tüm bunların 7/24 satıs sonrası destegine kadar genis ürün ve çözüm yelpazesiyle hizmet sunmaktadır. Teminoloji: Wi-Fi: Kablosuz internet baglantısı - Wireless fidelity / Hotspot: Sıcak nokta anlamına gelen hotspot, WLAN kullanabilen bir PC ya da PDA ile internete baglanabilen kablosuz erisim noktasına verilen ad.

Alıntıdır..Kullanıcı avatarı
AykutT
Megabyte3
Megabyte3
Mesajlar: 1469
Kayıt: 15 Haz 2006, 10:51
İletişim:

Mesaj gönderen AykutT » 31 Ağu 2007, 17:21

Tasınmıstır.

Kolay gelsin.

Cevapla