Boot edilebilir Xp cd inin hazirlanmasi

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
samatya
Byte2
Byte2

Boot edilebilir Xp cd inin hazirlanmasi

Mesaj gönderen samatya »

Boot edilebilir Xp cd inin hazirlanmasi:

Linkdeki Xp yi bilgisayariniza download ediniz. (Ya tek dosyayi ya da parcali dosyayi indiriniz.)

Tek .rar dosya linki:
203 Mb
http://www.uploading.com/üget=MU6FG64F

Parcali .rar dosya linkleri: (linkler örnek olarak verilmistir)

PART 1 73.242 MB
------(geçersiz link)------ 8787868/TuX_XP.part1.rar.html
PART 2 73.242 MB
------(geçersiz link)------ 8787999/TuX_XP.part2.rar.html
PART 3 57.556 MB
------(geçersiz link)------ 8791354/TuX_XP.part3.rar.html

Arkadaslar eger nero da cd ye .iso uzantili bir boot edilebilir cd yazacaginiz zaman bilgisayarinizda winrar kurulu ise mutlaka winrari acin ve Secenekler/ayarlar/bütünlesme den winrar i iliskilendir bölümündeki ISO kutucugundaki isareti kaldirin. Bu isaret secili oldugu zaman herhangi bir .iso uzantili dosya .rar uzantili olarak görünmektedir.Bu yüzden de .iso uzantili kalip dosyalar yazdirilamamaktadir.

1-Linkden indirdiginiz 3 adet .rar dosyayi masa üstüne kopyalayiniz.

Resim

2-öncelikle indirdiginiz .rar uzantili dosyalarin birincisine sag tiklayiniz
Klasöre cikart TuX_Xp\ tiklayiniz.

Resim

Resim

3-Acmis oldugunuz dosyalar 13 adettir ve asagidaki gibi görünmesi gerekir.

Resim

4-Bu 13 dosyadan ETC ve BENİOKU dosyalari kurulacak olan windowsun bir parcasi degildir. İsterseniz silebilirsiniz.
simdi bu dosyalari (11ad) nero programinda boot edilebilir cd (Boot edilmis cd, cdroom a takildiginda ve pc baslatildiginda pc nin cdroom daki cd den acilmasi demektir. )olarak yazdiracagiz.
5-Nero programini aciniz ve Nero Burning Room tiklayiniz.

Resim

6-Acilan pencerede Karsiniza yeni derleme penceresi gelecek. Buradan CD-ROM (Baslangic) bölümünü seciniz

Resim

7-Sistem diski sekmesinde Kalip dosyasina tik koyunuz ve sagdaki gözat butonuna tiklayarak TuX_Xp klasörünün icindeki TuX.img dosyasini seciniz.

Resim

8-Taklit etme tipini, Taklit kapali seciniz. Ayni yerde yüklenen sektör sayisini 7 yapiniz.

Resim

9-Sag üst köseden yeni tiklayiniz. Karsiniza ISO1 Nero Burning Rom penceresi gelecek.

Resim

10-Sag bölümden daha önce actiginiz Xp_TuX Klasörünü bulunuz. Bu klasörün icindeki dosyalari (Xp_TuX klasörünü DEĞİL ) tamini (11ad) seciniz ve sol taraftaki cd simgeli bölüme tasiyiniz.

Resim

Resim

11-üstteki menü listesinden Kayit Aygitindan / Derlemeyi Yazdir tiklayiniz.Karsiniza cikan pencereden tekrar sag üst köseden yazdir tiklayiniz.(Tabi Cd Rw ye önceden bos cd koymus olmaniz gerekir.

Resim

Resim

Güle güle kullanin
En son samatya tarafından 27 Mar 2006, 20:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 5 kere düzenlendi.
metinxx

Mesaj gönderen metinxx »

arkadaslar,rapidden indirdim cdye kaydettim,kullandigim windowsunda imajini akdimki begenmezsem tekrar yüklüycem ,bu xp yi yüklemek icin cd yi taktim yükleme basladi,su icmeye gittim geldigimde windows yüklenmisti,inanamadim,ne sifre ne herhangi birsey,gerekli driverleri yükledim,ve eski imaji sildim,simdi bunu kullaniyorum,kesinlikle tavsiye ediyorum,hizi,kullanilabilirligi mükemmel,tesekkür ederim :D
Kullanıcı avatarı
lion
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen lion »

metinxx yazdı:,su icmeye gittim geldigimde windows yüklenmisti
bende yükledim ama bu kadar kisa sürmemisti :D
metinxx

Mesaj gönderen metinxx »

tabii biraz mübalagali odu :lol: ,windowsun böylesini bulunca sevindirik oldum,ben bu xp yi cok önce indirmistim fakat güvenemedigimden denemiyordum,sonra denemek istedim,denedim ve memnun kaldim,(yaziniz üzerine baska hdd takip süre tuttum)süre ise söyle cd yi taktim, mavi ekranin bitiminden sonra,son pencereye kadar-sag altta ileri oku cikan kisim-4,5 dakika,4 dakikada bastan ve sondan eklersek ham xp 8,5 dakika ve güncellestirmelerde icinde,...normal xp de bu süre 18 dakikayi buluyor ,(cd temizse tabii) güncellestirmeler ve driverler haric tabi....birde acilis ve kapanis süreleride cok iyi...
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir »

bazi ek programlar yüklerken bazi dll dosyalarini bulamiyor bu yüzden bazen caninizi sikabilir ben de indirdim kurdum kullandim ama bazi yerlerinden memnun kalmadim bu yüzden geri kaldirdim
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen uçs »

Mart ayi sonlarina dogru bende kurdum kullandim ama,sayin Gönül'ün dedigi gibi sorunlar cikinca kaldirmak zorunda kaldim.. :(
Kullanıcı avatarı
Karabigalı
Byte1
Byte1

Mesaj gönderen Karabigalı »

Ustanin bir baska biri baska konusursa zavali cirak ne yapsin yükleylim mi yüklemeyelim mi cik isin icinden :lol:
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

bak arkadasim kisaca söyle aciklayayim peformans canavari istiyorsan bu xp mükemmel ama oyun da oynarim son cikan oyunlari da isterim diyosan bazi dll dosyalarinda sorun cikiyor ben bunu anlatmak istedim ama performans harika cok uzun bir süre kullandim tavsiye ederim ama grafikle ilgili calismalarin varsa kurma biraz karisik oldu sanirim kisaltirsak 2 secenek halinde sunayim ben sana
1) oyun ve grafik tasarimlari yapiyosan(autocad falan gibi) kurma
2)performans isterim diyosan kur
Kullanıcı avatarı
drog_1
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen drog_1 »

gönül yazdı: 1) oyun ve grafik tasarimlari yapiyosan(autocad falan gibi) kurma
2)performans isterim diyosan kur
dogru söze ne denir...
aynen katiliyorum
tanim harika...
:D
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

tesekkür ederim drog_1 abi
Kullanıcı avatarı
drog_1
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen drog_1 »

gönül yazdı:tesekkür ederim drog_1 abi
hakettigne inaniyorum
bazen sen bana
bazen ben sana kizabiliriz
ama
iyi bir calismayi
taktir etmemek te
en hafif deyimiyle "esekliktir"
sevgiyle kal
:D
isml03
Bit
Bit

Windows XP

Mesaj gönderen isml03 »

ben indirdim, Cd ye yazdirdim.
Cd acilisinda bana
"Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device press a key" gibi bir mesajla karsilastim.
Bu sorunu nasil cözerim?
Tesekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Re: Windows XP

Mesaj gönderen velociraptor »

isml03 yazdı:ben indirdim, Cd ye yazdirdim.
Cd acilisinda bana
"Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device press a key" gibi bir mesajla karsilastim.
Bu sorunu nasil cözerim?
Tesekkür ederim.
Belliki bios tan birinci boot aracini HDD olarak ayarlamamissiniz , onu degistirince sorunun cözülmesi gerekir
isml03
Bit
Bit

windows xp

Mesaj gönderen isml03 »

acilisi cd den yapiyorum.
programi cd ye kopyalarken mi hata yapiyorum acaba?
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

ben kurdunuz ve acilmiyor sanmistim , o halde geriye tek secenek kaldi: sorun Cd de , ya bootable yazdirilmadi yada cd bozuk , bir baska cd ile ve resimlere dikkat ederek birdaha deneyin derim