Dikkatli olun(bakin arkadaslar)

Msn, Icq, Skype... konularında bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
Mu®aT
Kilobyte4
Kilobyte4

Dikkatli olun(bakin arkadaslar)

Mesaj gönderen Mu®aT »

Dİkkat: Internette Polİs Sİzİ İzlİyor

Hocam bakın keylogger gibi yasadısı programları indirmek isteyen arkadaslara söylüyorum..Basınıza büyük bela alırsınız..degisiyor..

Hocam bakın tekrar söylüyorum özellikle bu çocuk M.o.r.n.osu skandalından sonra devlet denetimi iyice arttırdı..Zaten Google ve Microsoft'un internette yapılan her yasadısı eylemi o ülkenin polisine bildirdigi çocuk M.o.r.n.osu skandalından sonra bir kez daha anlasıldı.. Microsoft'un ikinci adamı Paul Allen,Google'ın yönetim kurulu baskanı Sergey Brin,Kadın ve aileden sorumlu devlet bakanı,emniyet müdürü Celaleddin Cerrah ve İçisleri Bakanı Abdulkadir Aksu'nun katılımı ile Amerika'da ''bilisim güvenligi''adı altında gizli bir zirve yapıldı ve bu zirvenin sonucunda Türkiye'deki emniyet birimlerinde usta hackerlardan kurulu olan ''İnternet Masası'' kuruldu..Buradan Microsoft ve Google'ın yardımı ile her türlü yasadısı eylem tesbit edilebiliyor..Üstelik ihbar yada sikayet olmasına pek gerek kalmadan..Bu yasadısı eylemlerin içinde keylogger yüklemek,msn sifresi kırmak,trojanlı dosya göndermek ve baskalarının bilgileri ile sitelere üye olmak yada çalıntı kart bilgileri ile alısveris yapmak gibi birçok suç var..Bunların hepsi de 2 ila 12 yıl arasında ceza alıyor..Bazende tamindir,download.com gibi yasadısı programların da indirildigi web sitelerine polis yem olarak bu yasadısı programları kullanıyor ve bu programları indirenlerin adım adım programla ne yaptıgını izliyor..Bunlar birçok açıdan tuzak..Proxy'e de fazla güvenmeyin çünkü bilgisayarınızın kisisel bilgilerini eleveren tek sey IP numarası degil..

Sözün özü internet eskisi gibi free degil..Genel Kurmay baskanına çekilen hakaret içerikli mailler ve smsler,çocuk M.o.r.n.osu olayları ve bankalara internetten yapılan saldırılar üzerine polis radikal önlemlar almak zorunda kaldı..Mesela Bursa'da çocuk M.o.r.n.osu sitelerine giren Ahmet Yavuz'un ve sirketlere keylogger programı göndererek bilgilerini çalan bir soyguncu çetesinin hiçbir ihbar olmadan polisin nasıl elinle koymus gibi buldugunu bir düsünün..Daha burada aklıma gelmeyen bir sürü örnek daha..Onun için hiç heves etmeyin bu tip çakallıklara..Çünkü siz daha çorabınızı bile giymeden onlar kapının önünde giyinmis vaziyette sizi bekliyor olacaklar...........

ALINTIDIR..
Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen Bekir 65 »

ama Polis ler seni sadece msn de göremiyorlar, tabi internette sörf yaparkene de, ayrica bu islem Windows Vista da yapiliyor, ayrica tüm Vista istetim sistem+masaüstü pc veya laptop da özel bir chip var, ordan polis ler internette neyaptini ve ne ettini görebiliyorlar.

kolay gelsin...
Kullanıcı avatarı
editci
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen editci »

yapar dogrudur.
kimse kimseye ceza vermez. insanoglu kendi kendine ceza verir. eder sonra bulur.
Kullanıcı avatarı
HERZLOS
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen HERZLOS »

Arkadaslar ne demisler demokraside çare tükenmez :lol: her seyin bi çözümünü bulan insanoglu bunuda çok öncelerden buldu zaten polisler bilgisayarın ag kartının mac adresine bakarak bulabilirler sizi bu sanırım 16 karakterdi normal sartlarda degismez die biliniyor ama degistirme programı var sahsen kullandım da bu programı bi rus forumunu indirmistim(hacklemistim) :)

Kolay gelsin...
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4593 kez

Mesaj gönderen velociraptor »