Activexdebugger.exe (Patron1)

PC güvenliği konusundaki bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
Mighty Mouse
Kilobyte1
Kilobyte1

Activexdebugger.exe (Patron1)

Mesaj gönderen Mighty Mouse »

Activexdebugger.exe
evet arkaslar bu dosyayı tanıyan varmı aranızda?Bilgisayarımı d sürücüme girmek için tıladıgımda sürücülerimin hepsinin ag paylasımına açılmıs oldugunu farkettim,ag isimleri de PATRON1,PATRON2 seklindeydi,daha sonra kasoersky kardesim kökünü kazıdı arkadasın ama ilk de3fa karsılastıgım böylesi bir arkadas bana çok yabancı geldi
Sizden misafirlik eden oldumu hiç bu arkadasa?
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Bulundugu yer C:\Windows\system32
İlk önce ctrl-alt-delete yaparak activexdebugger32.exe yi sonlandırıyoruz.

Resim

Sonra C:\Windows\system32' ye gidip activexdebugger32.exe'yi siliyoruz
Not: C:\Windows\system32 nin içinde bulunan Ijl11.dll , KMON.OCX , KTKBDHK3.dll , MSWINSCK.OCX , PAC.exe , dosyalarını silin. ve scrrntr.dll , scrrun.dll dosyalarını windows cd sinden degistirin...Çünkü bunlar degistirilmistir.

Daha sonra C:\Windows\system klasörüne gidip ACD.CMD ve ACD2.CMD dosyaları göreceksin onları
siliyoruz..

Baslat çalıstır regedit yazıp regedit de activexdebugger diye arama yapıyoruz.buldugun tüm activexdebugger dosyalarını silin.
Sonra bilgisayarı yeniden baslatıyoruz.

Baslat / Çalıstır / Cmd yaz.

Çıkan Msdos Penceresine net share yaz. ( net share paylasılan dosyaları listeler )

"hangi paylasımdaki dosyayı kaldırmak istiyorsan
onun adını yaz" /delete komutunu kullan.

Örnek: net share dosyalarım /delete

Örnek: net share c:\ /delete ( “c:\ /delete” \ / arasında bosluk var.)

Bilgisayarı tekrar yeniden baslatın.
ayrica:
Kaspersky Anti-Virus 7.0.0.120 sürümü veya sonra cikanlar bu sorunu kökünden hallediyor.

ALINTIDIR
SiRRounD
Bit
Bit

Mesaj gönderen SiRRounD »

bende cıkmıyor ama ctrl+alt+delete yapıorum islemlere giriyorum activexdebugger.exe die bisey yok ?
Skycruiser
Bit
Bit

Mesaj gönderen Skycruiser »

Selamlar, bu bahsettiginiz .exe dosyası geçenlerde benim bilgisayarıma da musallat oldu..Avast, Spy&Bot vs derken bi sekilde bundan kurtuldum..Yalnız bir problemim var..Bu temizleme islemlerinden sonra F sürücüsüne (external HDD var) girmek için üzerine çift tıklattıgımda benden bu dosyayı hangi programla açmak istiyorsunuz diye bütün programların listelendigi bir ekran çıkıyor (uzantısı belli olmayan dosyaları açtıgınızda çıkan ekran)..Ben de her seferinde F üzerinde sag click yapıp ordan aç demek zorunda kalıyorum..Bunu düzeltmenin bir yöntemi var mı?..Yardımlarınız için simdiden tesekkür ederim..
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Re: Activexdebugger.exe (Patron1)

Mesaj gönderen velociraptor »

Kod: Tümünü seç

@echo off
@echo off
attrib -s -h autorun.inf
attrib -s -h activexdebugger32.exe
echo activexdebugger32.exe ve autorun.inf silinecek ?
pause
del autorun.inf
del activexdebugger32.exe

attrib -s -h %SystemRoot%\system32\activexdebugger32.exe

echo %SystemRoot%\system32\activexdebugger32.exe silinecek ?
pause
del %SystemRoot%\system32\activexdebugger32.exe
Not defteri açıp yukaridaki kodları ekleyin
dosyayı act32sil.bat olarak USB diskinizin ana klasörüne kaydedin. Bir bilgisayarda USB diski takmadan önce CTRL+ALT+DEL ile activexdebugger32 işlemine son verin. Sonra USB diski takın Otomatik işlemlere izin vermeyin. Kapatın. Windows+E tuşlarıyla Explorer'i çalıştırın ya da Bilgisayarım sağ tıkla / Araştır tıkla USB diski açmak için üzerinde çift tıklamayın. Soldaki listeden tek tıklayın. Sağ bölmedeki act32sil.bat dosyaysını çift tıklayarak çalıştırın. Bu dosya hem USB diskteki hemde System32 klasöründeki activexdebugger32.exe 'yi siler

ALINTIDIR