Hamachi ve Radminin Birlesimi ile Uzakmasaüstü

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4682 kez

Hamachi ve Radminin Birlesimi ile Uzakmasaüstü

Mesaj gönderen velociraptor »

baslıklta belirtildigi gibi hamachi programını ve radmin’i kurarak kendimize bir (network ag)olusturacagız bu ag üzerinden net üzerinden baska bir pc’yi izleyecek kapatacak ve pcleri tamyetkiyle kontrol edecegiz hatta hamachi ile kurmus oldugumuz ag ile arkadaslarınızla aranızda online oyun bile oynayabiliriz biz simdilik bıkmak bilmedigimiz generals i oynuyoruz )hamachi sayesinde kendimize bir ip almıs oluyoruz sabit ip alarak hem kendi ip mizi hem bu programı kurdugumuz pc’lerin degismeyen iplerini sürekli bilecek ve istedigimiz an o pclere ulasacaksınız.öncelikle hamachiyi kendi pc nize kurunuz,

Resim

kurulduktan sonra kendimize bu server üzerinde daha önce alınmamıs bir ag olusturun,olusturma esnasında bir sifrede belirtmemizi isteyecektir. bu sifre sayesinde baskaları bizim network'e dahil olamayacaklar ve izinsiz olarak bu network’e yerlesemeyeceklerdir.

Resim

Resimlerde belirtigim gibi hamachi de network olusturabilir adını ve sifresini bildiginiz her hamahi vetworküne dahil olabilirsiniz sanki evinizde baska bir pc varmısgibi internet üzerinden arkadaslarınızın,isyerinizin ve baskalarının pclerine erisebilirsiniz ev agı yada is agı gibi pcleri görebilir erisim izniniz varise paylasımlara erisebilirsiniz bizim konumuz hamachinin vermis oldugu degismeyen ip ile ikinci pc e uzaktan baglanmak olacaktır.simdi baglanılmak istenilen pc’ye msn’den,windovs uzakmasaüstü ile yada pc’nin basına gidilerek hamachive radmin kurulacaktır.kurulumu resimlerde belirtmis oldugum gibi yapılırsa bu baglantı esnasında hiçbir sorun yasanmadan karsı pc’ye açık oldugu sürece istenilen an elinizdeki degismez ip adresi ile baglana bilirsiniz (örnegin ben msnden arkadaslara uzaktan yardım istetip baglandıgım an bu iki programı netten indirip anında gerekli islemleri yapıp artık karsıtarafın bana yatki veya davet atmasına gerek kalmadan baglantı saglayabiliyorum) kurulum esnasında güvenlik duvarını kapatabilir yada bu iki programa güvenlik duvarı gelismis seçeneklerinden izin verebilirsiniz ayrıca hamachi kurulumu esnasında windos ile baslat seçenegini isaretlemeniz gerekecektir karsıtaraf pc baslatır baslatmaz aranızdaki yol açılmıs olacaktır.ve bu durumda karsı tarafın sizin erismeniz için herhangibirsey yapmasına gerek kalmayacaktır.kisilerin programlardan haberdar olmasını istemiyorsanız bu programları baslat menüsü seçeneklerinden sürekli olarak gizleye bilirsiniz saat menüsünde görünmez olur.......................

Resim

Resim

Resim

ALINTIDIR
Kullanıcı avatarı
scknylmz35
Byte4
Byte4
İletişim:

Mesaj gönderen scknylmz35 »

Arkadaslar ben ilk bölümü yaptım ama o "remote administrator u anlayamadım nasıl kuruyoz onu nereden yani. İlgilenenlere tesekkürler :D