Çalınan MSN Messenger Hesabınızı Geri Alma

Msn, Icq, Skype... konularında bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
spectacuLar
Kilobyte2
Kilobyte2

Çalınan MSN Messenger Hesabınızı Geri Alma

Mesaj gönderen spectacuLar »

https://accountservices.passport.net/?lc:1055 bu adrese giriyoruz.

Resim

Resim

Resim

Karsınıza " Kullanılabilir dil seçenegi " menusu gelecek. Kullandıgınız Msn Messenger dil seçiminiz Türkçe oldugu halde bu adımdan sonrasına yabancı dil kullanarak devam etmeniz gerekiyor.Ne yazık ki Türkçe destegi henüz yok. Biz "İngilizce (Birlesik Devletler)" linkine tıklayarak devam edelim.

. Karsınıza " To get help, first select the service below that has an issue." baslıklı ekran gelecek "standart services" tablosundan yardım alacagınız servisi tıklayın. Biz "MSN Messenger" Servisini seçerek devam edelim.

Resim

burası önemli arkadaslar forumu eksiksiz doldurmanız gerekiyor

Karsınıza sorununuzu anlatacagınız son bir ekran çıkacak !!
Bu ekranda 2 adet forum yer alıyor 1 numaralı forum yukarıda gördügünüz gibi!! basit .

2 numaralı forumda ise yetkililerin sorununuzu anlayabilmeleri için bazı ipuçları vermeniz gerekiyor.

Örnegin : Ne tür bir internet baglantısına sahip oldugunuz , nerden baglandıgınız , firewall kullanıp kullanmadıgınız ,bu bilgileri resimdeki gibi tanımlayın. Sorununuzu anlatacak bos kutuya ise " My MSN Messenger account has been hacked by someone. Please help me ! " gibi bir mesaj yazın. Sakın buraya ama ben türküm Türkçe yazarım demen adamlar tınlamaz sizi silerler.Asagıda verdigim bilgilerin aynısını sizde girin.

NOT:Resmi netlestirmek için ünlem isaretine basın ...

Resim

Sayfanın altında yer alan Submıt e tıklıyoruz ama unutmayın ki size bir task forum oldugu için bir numara verecekler bunu da not edin

Resim

ewet arkadaslar bu islemleri yaptıkdan sonra bekliyorus.Eger en geç ertesi gün verdiginiz mail adresine bi cvp gelmesse bu islemleri tekrar yapın ısrarla.Mutlaka cvp veriyolar.Peki nasıl bi cevap veriyorlar?Hemen asagıda bana gelen mailin ekran görüntüsünü ekledim.

Resim

Böyle bir mail aldıgınızda gördügünüz gibi 16 maddeden olusan sorulara cvplamanız isteniyor sizden.Cvplama islemini ,size gelen maili "Yanıtlayarak" (Hotmail hesabı ingilizce olanlar "reply" demeleri gerekiyor) yapıyoruz.İngilizcesi olmayan arkadaslara madde madde açıklıyayım

NOT : Arkadaslar buraya yazacagınız bilgiler, Çalınan Hotmail hesabınızı alırken yazmıs oldugunuz bilgilerle birebir aynı olmak zorunda.Aksi taktirde bilgiler eslesmesse hesabınızı geri alamazsınız...

**1. Your Windows Live ID = Çalınan MSN Adresinizi yazın

**Your First and Last Names = İsim - Soyisim

**Date of Birth (Month/Date/Year) = Dogum Tarihiniz Ay - Gün - Yıl olarak

**Country or Region = Ülke

**5. State (if applicable) = İl yada eyalet

**6. Zip or Postal Code = Posta Kodu

**7.Your IP address = O anki IP adresinizi http://www.whatismyip.com adresinden bakarak yazın.IP adresinizin yanına (Turktelekom Dynamic Pool) yazınki IP adresinizin her seferinde degisti belli olsun.

**8. Answer to your Secret Question (if applicable) = En son Gizli sorunuza verdiginiz yanıt eger biliyorsanız.Hatırlamıyorsanız "I dont remember" yazın

**9. Alternate email address associated with the account (if applicable) = Eger yazdıysanız alternatif e-mail adresinizi yazın

**10. Your Internet Service Provider = Turk Telekom yazın buraya

**12. Any folders you created = Mail adresinizde olusturdugunuz herhangi bir klasör varsa, klasör isimlerini yazın

**13. Contacts in your address book = Mail kutunuzda kayıtlı olan hatırladıgınız kisilerin mail adreslerini yazın

**14. Subjects of any old mail that is in your Inbox or mail folders = Hatırladıgınız ve mail kutunuza gelen herhangi bir mailin konusunu yazın

**15. A list of Contacts in your buddy list = Messengerda Kisi listenizde kayıtlı olanlarıne-mail adreslerini bi liste halinde yazın

**16. Your Windows Live Messenger Nickname = Messenger da kullandıgınız görüntü adınızı yada nick inizi yazın

Ewet arkadaslar bunları da yazdıkdan sonra maili yanıtlıyorus (reply) ve sonucun gelmesini bekliyorus.Eger verdiginiz bilgiler kayıt bilgileriyle eslesirse size hesap sıfırlama linki gelicek.O linke tıklayarak yeni sifrenizi girin.Hepsi bu kadar.

Alıntının düzenlenmis halidir ....
Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen Bekir 65 »

iyide, 3 fotoraf`daki gibi seyi görmedim microsoft´un sitesine giriyor basdimda ve orda 3 Fotoraf´daki gibi sey yok sadece Technet üzeri birsey cikiyor microsoft sitesinden
Kullanıcı avatarı
drog_1
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen drog_1 »

bu harika açıklaman için tesekürler kardesim
:D
daha iyisi gelene kadar sabitlenmistir
çok sık sorulan bir soru...
Kullanıcı avatarı
Oxygen
Kosovalı
Kosovalı

Mesaj gönderen Oxygen »

Ellerine saglik arkadasim :)
Kullanıcı avatarı
feyizz
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen feyizz »

Bu yöntemi deneyip sonuç alan olursa lütfen forumdan paylassın
Kullanıcı avatarı
AykutT
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen AykutT »

Ben geçen sene denemistim..
Ayrıca ingilizce yazmanıza gerek yok..
Ben ingilizce yazmıstım, cevabı Türkçe vermislerdi..
Yazdıkları cevap söyleydi:
Sayin Müsterimiz,

MSN COM'a basvurdugunuz icin cok tesekkürler.

Benim adim Bektas. Yasadiginiz sorunu anliyoruz ve önemsiyoruz. Size verdigimiz bu sikintidan dolayi ozür dileriz.

Biz sadece Hotmail adresleri ile ilgili sorunlara Türkce destek veriyoruz. Eger sorununuz Hotmail ie ilgili ise
http://support.msn.com/default.aspx?locale=tr-tr bu websitesinden Standart Hizmetler bölümündeki "Gizlilik " sikkini tiklayip probleminizi türkce olarak yaziniz.

Bunun disindaki ürünler icin ise asagidaki websitesini actiktan sonra "Standard Services" bölümünden sorununuzun ait oldugu kismi secip tiklayiniz ve acilan formu doldurup onaylayiniz.

Böylece sorununuz ilgili teknik bölüme ulasmis olacaktir ve size en yakin zamanda dönülecektir.

Örnegin; Sifre sorununz icin "Microsoft Passport Network" Messenger sorunlariniz icin ise "MSN Messenger"in üzerine tiklamalisiniz.

http://support.msn.com/default.aspx?locale=en-gb (bu websitesindeki formlar icin ingilizce lisanini kullanmak zorundasiniz.)

Bize basvurdugunuz icin tekrar tesekkür ederiz ve MSN Hotmail ile ilgili bütün sorunlariniz hakkinda bize tekrar basvurabilirsiniz.

Saygilarimla

Bektas

MSN COM Müsteri Hizmetleri
Kolay gelsin..
Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3

yide, 3 fotoraf`daki gibi seyi görmedim microsoft´un sitesine giriyor basdimda ve orda 3 Fotoraf´daki gibi sey yok sadece Technet üzeri birsey cikiyor microsoft sitesinden

yardim edebilirmisiniz lütfe :D2007 most impressive screensavers

myscreensavers.info
Kullanıcı avatarı
drog_1
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen drog_1 »

daha basit ve etkili yöntem
tarafımdan denendi...

Öncelikle mail hesabınızı açın.

seçenekler/kisisel/parola/parolamı unuttum

Bu yolu izleyin!

Ve kendinize bir parola sıfırlama e-postası yollayın!

Mail geldiginde parola sıfırlama linkini kopyalayın ve bir yere kaydedin.

MsnMesenger ınız hacklendigi zaman o linke tıklayın ve posta adresinizi yazın size eski sifreyi sormadan direk yeni sifreyi iki kere yazın diyecektir.

Sizde yazın ve DİKKAT:

Her parola sıfırlama linki bir kere kullanılabilir!

O yüzden birden fazla linki saklayın (Ne olur ne olmaz)

Ayrıca adresi geri aldıgınızda tüm ayarlarınızı eski halinize getirin:

Profilinizi!
Gizli sorunun cevabını!
Diger e-posta adresini!

ALINTIDIR
denenmistir
birkaç dakika sürüyor

daha da güzeli islemi iptal linki bile gönderiliyor :D
Kullanıcı avatarı
AykutT
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen AykutT »

Doktorum verdiginiz yöntem asagıda daha önce haksoy tarafından yazılmıstı:
viewtopic.php?t=5309
(bilginiz olsun diye verdiydimdi)...

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
drog_1
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen drog_1 »

JacKSon yazdı:Doktorum verdiginiz yöntem asagıda daha önce haksoy tarafından yazılmıstı:
viewtopic.php?t=5309
(bilginiz olsun diye verdiydimdi)...

Kolay gelsin.
tekrarda fayda vardır
gene de görmemistim o ayrı
hatırlatmaya tesekürler...
Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3

drog_1 acma hakli, haksoy verse bile neye deger ki. Ozaman birisinde msn calindaysa bu bölüm´de aramasi gerek yok direkt göze carpiyor bu konu :D
Kullanıcı avatarı
Sawyer
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen Sawyer »

Ben bi arkadasım için denedim ama sonuç alamadım bana geri dönmediler... (mail atmadılar)
Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3

bende o mail gelene kadar 1-2 ay sürdü. Normal´dir, senin arkadasin biraz sabir etsin :D

kolay gelsin...
Kullanıcı avatarı
drog_1
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen drog_1 »

raconcu yazdı:Ben bi arkadasım için denedim ama sonuç alamadım bana geri dönmediler... (mail atmadılar)
sana degil ilgili arkadasın mailine dönerler zaten
Kullanıcı avatarı
netqolik
Bit
Bit

Mesaj gönderen netqolik »

harikaaaaa