Realtek hd audio yöneticisi mikrofonu algılamıyor

Windows 10 ile ilgili bilgi paylaşım alanıdır
Kullanıcı avatarı
Zaur
Megabyte4
Megabyte4
Teşekkür etti: 5 kez
İletişim:

Re: Realtek hd audio yöneticisi mikrofonu algılamıyor

Mesaj gönderen Zaur »

burak35 yazdı: 21 Haz 2024, 13:16 Bluetooth un donanım kimliğini paylaşırmısınız ? Belki donanım kimliğinden driverını bulabiliriz.
Buyurun.

Kod: Tümünü seç

USB\VID_0489&PID_E069&REV_0100&MI_00
USB\VID_0489&PID_E069&MI_00
Resim
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 1044 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Zaur yazdı: 21 Haz 2024, 14:23
burak35 yazdı: 21 Haz 2024, 13:16 Bluetooth un donanım kimliğini paylaşırmısınız ? Belki donanım kimliğinden driverını bulabiliriz.
Buyurun.

Kod: Tümünü seç

USB\VID_0489&PID_E069&REV_0100&MI_00
USB\VID_0489&PID_E069&MI_00
Resim
Artık konuya el atıyorum (aha da atım bile....!!! :-) )

Bu bir: USB\VID_0489&PID_E069&REV_0100&MI_00

https://deviceinbox.com/usb/vid-0489-pid-E069.html

Bu iki : USB\VID_0489&PID_E069&MI_00

https://oemdrivers.com/devid/usb-vid_04 ... e069-mi_00

Hayırlı olsun geçmiş olsun....

NOT:

Zip arşivlerini indirdikten sonra mutlaka ama mutlaka "Antivirüs Taramasından" geçirin ne olur ne olmaz....!!!
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 4203 kez

Mesaj gönderen burak35 »

Kullanıcı avatarı
Zaur
Megabyte4
Megabyte4
İletişim:

Mesaj gönderen Zaur »

ilk önce yardımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum, ama İnanır mısınız birkaç gündür ki paylaştığınız tüm sitelerdeki setupları indirip kurdum ama maalesef bluetoothu aktiv edemiyor.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen burak35 »

Rusça biliyorsanız rus forumlarına bakın. Ben kendi bilgisayarımdaki Hp S700 Ssd için firmware update arıyordum.
Bi rus forumunda bulmuştum. Belki bi rus forumunda sorunsuz çalışan driver bulursunuz.
Kullanıcı avatarı
Zaur
Megabyte4
Megabyte4
İletişim:

Mesaj gönderen Zaur »

burak35 yazdı: 22 Haz 2024, 00:28 Rusça biliyorsanız rus forumlarına bakın. Ben kendi bilgisayarımdaki Hp S700 Ssd için firmware update arıyordum.
Bi rus forumunda bulmuştum. Belki bi rus forumunda sorunsuz çalışan driver bulursunuz.
Bilmiyorum, hemde Türk bilmeyenden sonra Rus nerden bilsin.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen burak35 »

Belki denk gelir. Belki birileri paylaşmıştır. Muhtemelen eski sürüm bi driver lazım galiba.
Kullanıcı avatarı
Reboot
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen Reboot »

Zaur yazdı: 20 Haz 2024, 20:44 İyi günler forumdaşlar, ilk önce cevaplarınız ve yardımlarınız için teşekkür ediyorum. Ses driverin silip yeniden ekleme işlemlerini yaptıktan sonra ses sorunu hallolundu ama ses ile işlemler sorunlu çalışıyordu yani yüksek çözünürlükte sesler gelmiyordu ve mikrofondan gitmiyordu. Bu yüzden (Asus S551LN Drivers Download) şu siteden şu drivereleri indirdim ve kurdum ondan sonra ses sorunu kökünden çözüldü ama maalesef nedense buradaki bütün driverleri yüklememe rağmen bütün sorun hallolmadı, nedense Bluetooth sorunu çözülmedi. Acaba bunu nasıl halledebilirim?

Resim

Tekrar Merhaba
Ses ile ilgili sorunlarınızın çözünmesine sevindim.
Sürücü yükleme ilgili sorunuzu bilgisayar üreticinizin resmî sitesin ilgili sürücüyü indirip yüklemesi gerçekleştire bilirsiniz ama ben size bu tip sorunlar alırsanız genel olarak yapmanız gerekenleri paylaşmak istiyorum.
Aygıt yöneticisini açın. Ünlem veya soru işreti olan aygıtınıza sağ tuş “cihazdan kaldır” deyip bir az bekledikten sonra üst sekmede bilgisayar üzerinde büyüteç olan simgeye tıklayın ve biraz bekleyin. Genel de bu tip sürücü hataları çözülür. Eğer sorun devam ediyorsa sürücü güncelleştirme yapıp sorun çözülüp çözülmediğini gözlemleyin. Sürücü güncelleştirme için bilgisayar üreticinizin resmî sitesinden ilgili sürücüyü indirip işlemlere devam edebilirsiniz ama eğer bilgisayarınız eski ise genel de eski sürücüler olur.
Güncel sürücüyü indirmek için drp su sitesine gidin.
https://driverpack.io/tr/catalog
İlgili aygıtınızın donamım kimliği yapıştırın.
Mutlaka sıkıştırılmış indirin tıklayın ve indirin.
İnen arşiv dosyasını arşivden çıkarın. Aygıt yöneticisinden ilgili aygıtınıza sağ tuş özellikler deyin. Sürücü Sekmesinden sürücüyü güncelleştir sekmesine tıklayın. Bilgisayarımdaki sürücülere göz at tıklayın ve arşivden çıkardığınız sürücüyü klasörünü gösterin.
Aygıtınızın donamım kimliğini bulmak için ilgi aygıta sağ tuş özellikler deyin ayrıntılar sekmesine gelin.
Özellik sekmesinden donanım kimlikleri seçin ve en üst deki donanım kimliğini kopyalayın.
İşlemler tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğinin gözlemleyin. Eğer sorun devam ediyorsa genelde donanımsal bir arızanız olduğunu gösterir. Genelde ekran kartların da bu hatayla çok fazla karşılıyor.
Kullanıcı avatarı
Zaur
Megabyte4
Megabyte4
İletişim:

Mesaj gönderen Zaur »

Bluetoothda donanımsal bir sorunun olub olmadığın online belirlemek mümkün değilmi? Böyle birşey veb kameralarda mümkündür.