Tokyo, Tinder benzeri yeni eşleştirme uygulamasının nüfus düşüşünü önleyeceğini umuyor

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Mesajlar: 47742
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek
Teşekkür etti: 5832 kez
Teşekkür edildi: 4914 kez

Tokyo, Tinder benzeri yeni eşleştirme uygulamasının nüfus düşüşünü önleyeceğini umuyor

Mesaj gönderen velociraptor »

Resim

Hadi hemen kovalamaca geçelim. Japonya'nın nüfusu neredeyse on yıldır azalıyor ve doğum oranları 2023'te kadın başına 1,2 çocukla tüm zamanların en düşük seviyesine ulaşıyor. Yetkililer endişeli, bu yüzden insanların bulmalarına yardımcı olma umuduyla bir eşleştirme uygulaması başlatmaya karar verdiler. ortaklaşın ve nüfusu artırın.

Japonya'nın en büyük gazetelerinden biri olan Asahi Shimbun, ücrete dayalı uygulamanın özel bir yüklenici tarafından işletileceğini ve bu yaz başlatılmasının beklendiğini söyledi. Flört uygulaması, daha gündelik flört uygulamalarının tuzaklarından kaçınmak için tasarlanmış sağlam bir kayıt sürecine sahip olacak.

Örneğin, kullanıcılardan fotoğraflı bir kimlik belgesi ibraz etmeleri ve gelir belgesi sunmaları istenecektir. Başvuru sahiplerinin ayrıca eğitim ve meslek geçmişi gibi geçmişleriyle ilgili 15 soruyu yanıtlamaları, uygulamanın operatörüyle bir röportaj yapmaları ve hatta sıradan bir ilişki yerine bir evlilik partneri aradıklarını onaylayan bir beyanı imzalamaları gerekiyor.

Tokyo Valisi Yuriko Koike, gelir belgesi zorunluluğunu gerekçe göstererek bunun kullanıcıları eşleştirmeye ve birlikte bir gelecek hayal etmelerine yardımcı olacağını iddia etti. Bu katı tutum, özellikle düşük gelirli erkeklere karşı geri tepebilir.

Resim

Flört uygulaması inceleme sitesi Match Up'ı denetleyen Saki Ito, düşük gelirli erkeklerin flört uygulamalarında partner bulma olasılığının daha düşük olduğunu söyledi ve kadınların daha yüksek gelirli erkekleri arama eğiliminde olduğunu ekledi. O halde Ito'nun, ekonomik teşvikler yoluyla gelirleri artıran ve evliliği teşvik eden politikalara odaklanılması durumunda hükümetin daha şanslı olacağına inanması sürpriz değil. Flört uygulamaları ve işyeri karşılaşmaları, yerel halkın buluşmasının en yaygın yolları arasındadır, ancak çevrimiçi yaklaşım yarım yamalak olabilir. Mitsubishi UFJ Research and Consulting Co.'nun 2021 yılında yaptığı bir anket, 10 flört uygulaması kullanıcısından altısının flört profillerinde kendilerini yanlış şekilde temsil ettiğini ortaya çıkardı.

Büyükşehir yönetiminin 2021'de yaptığı ayrı bir anket , evlilikle ilgilenen Tokyo sakinlerinin üçte ikisinden fazlasının aktif olarak bir partner aramadığını kaydetti.

Kaynak :
https://www.techspot.com/news/103292-to ... ation.html
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 9000
Kayıt: 07 Eki 2016, 13:06
cinsiyet: Erkek
Teşekkür etti: 4203 kez
Teşekkür edildi: 4265 kez

Re: Tokyo, Tinder benzeri yeni eşleştirme uygulamasının nüfus düşüşünü önleyeceğini umuyor

Mesaj gönderen burak35 »

Şaka gibi. Türkler olarak japonyaya mı gitsek acaba? :) Belki orada nüfus planlamasına katkımız olur. :)
Cevapla