Bende İstirem Çin NVIDA'sı.....

Diğer bölümler ile alakasız konular buraya
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 950 kez

Re: Bende İstirem Çin NVIDA'sı.....

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

burak35 yazdı: 19 Nis 2024, 00:07 Windows 10 a geçtim geçeli format atmadım. Sanırım çok üşengeçim. :) :v

Resim
Ama şimdi olmadı ya...!!! Vallahi kıskanıyorum aha kıskandım bile.... :-D
Hay malşallah be...
Hemen buna bir nazarlık benden gelsin...
Resim
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3350 kez

Re: Bende İstirem Çin NVIDA'sı.....

Mesaj gönderen burak35 »

Teşekkürler sağol. Geçenlerde yaşadığım 5 e basma sorunu sırasında dellenip az kalsın format atacaktım. Bi biosa daldım yanlışlıkla. :)
Sonra oradan çıkıp boot tuşunu bulmaya çalıştım. Reco nun sitesi benim bilgisayarımdaki boot tuşlarını yanlış gösteriyordu mesela.
Onlar Boot menü tuşuna F12 Bios tuşuna F2 demişler. Bios tuşu F2 doğru Ama boot menü F12 yanlış. Benim bilgisayar boot menüyü Esc ile açtı.
Buarada Ventoy un ana ekranına girdim. İşletim sistemi seçebiliyorum. Ama ne yaptıysam sistemi ventoydan boot ettiremedim bi türlü.
Hani şu küçük kare ekran varya format atmaya başlamadan önce çıkan dil falan seçiyosun. Hah işte o ekranı getiremedim.
Bende yeter be diyip zar zor çıktım ventoy dan. Ama çıkarken çok bekletti siyah ekranda. Hatta biara laptpun şarjını söktüm sinirden.
Allahtan sistemde bozulma olmadıda normal boot etti. Bende flash belleklerden ventoyu kaldırıp arşivden çıkardım.
Sanırım benim laptop ventoya uyumlu değil. Neden oldu anlamadım. Secure boot Gpt falanda seçmedim diye hatırlıyorum.
Elimdeki rufusla flash bellekleri biçimlendirip içine 1803 kurdum. Sonra Esc ile boot menü açtırıp flash bellek seçtim.
Sonrada yukarıda yazdığım o format atma ekranı başlangıcınada geldim. Sonrada boşver formatı diyip iptal edip normal 1709 a devam ettim.