Bilgisayarım Sürekli 5 e Basıyor ? Yardım Eder Misiniz?

Windows 10 ile ilgili bilgi paylaşım alanıdır
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3285 kez

Bilgisayarım Sürekli 5 e Basıyor ? Yardım Eder Misiniz?

Mesaj gönderen burak35 »

Arkadaşlar merhaba iyi günler. 18 nisanda internet paketim bitecek. İss 150 tl olan faturamı 350 ye çıkaracağını söylüyor.
Ben belki internetimi kapattırabilirim diye elimdeki programları güncellemeye karar vermiştim.
Geçen gün srware ironun 118 inci sürümünü indirdim. Programı açtıktan sonra adres çubuğuna sürekli sayı olarak 5 girdiğini gördüm.
Şüphelenip programı kapattım. Sonrada klasörünü sildim. Sonrada ccleanerla tarama yaptım. Sonrada dün emsisoftla tarama yaptım.
Emsissoft Bişey bulamadı. Şuan aynı sorun hala var ve devam ediyo. Netle alakasıda yok. Neti kesip öyle denedim durum yine aynı.
Kaspersky virus removal toolla tarama yaptım oda bişey bulamadı. Defenderla tarama yaptım bişey bulamadı.
Eset online scannerla tarama yaptım buda bişey bulamadı. İşin garibi. Windowstada oluyo bu durum. Num lock u kapatırsam duruyo.
Num lock açıksa sistem sürekli 5 e basıyor. Arama kutusuna başlat menüsüne tıklarsam. Masaüstündeysemde sürekli ses geliyor.

Şu konuya baktım az önce.
https://www.sordum.net/9607/registry-an ... alistirin/

Buradaki anahtarlar boş.
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionRunOnce
Bi bunun altında şöyle birşey vardı.

Kod: Tümünü seç

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnce]
"553d0bf6-bca3-44cd-9a8d-b0237a30e044"="\"C:\\Users\\CASPER\\AppData\\Local\\Temp\\{acfb019a-a2a3-4561-9fea-df9910bc66f9}\\553d0bf6-bca3-44cd-9a8d-b0237a30e044.cmd\""

Bunuda elle kaldırdım.
Ne yapmam lazım. Sabah sabah sinirlerim bozuldu yine. Daha önce hiç böyle bi sorun yaşamamıştım.
Edit: Adwcleaner da denedim oda bişey bulamadı?
Yardımcı olursanız çok sevinirim. Biraz uzun oldu kusura bakmayın.
18 nisandan önce hemen halletmeme lazım bu durumu. :(
Edit : masaüstünde klavyedeki f5 yenilemede çalışmıyor
Kullanıcı avatarı
BlueLife
Kilobyte1
Kilobyte1
Teşekkür etti: 14 kez

Re: Bilgisayarım Sürekli 5 e Basıyor ? Yardım Eder Misiniz?

Mesaj gönderen BlueLife »

@burak35

Merhaba, geçmiş olsun.
Sorun büyük ihtimal klavyeden kaynaklanıyor. Tuş basılı kalmış.
Tuşların altında yumuşak plastik bir parça bulunuyor. Sorun bu parçada olabilir.
Geçmişte benzeri sorunlarda farklı klavyeden alıp sorunsuz bir şekilde takmıştım.
Klavye tuşları biraz zorlayınca çıkıyor. Lakin bazı modellerde çıkmayabilir.
Aşağıda bir video var izlersin. Lakin çok zorlama kırabilirsin.
https://www.youtube.com/watch?v=eAeuFWG9kwI

Eğer sorunu çözemezsen aşağıdaki konuyu oku.
Ilgili tuştaki komutu kapabilirsin.

https://www.sordum.net/1963/klavyenizde ... sharpkeys/
Kullanıcı avatarı
root@localhost
Megabyte4
Megabyte4
Teşekkür etti: 1814 kez

Mesaj gönderen root@localhost »

%99 tuş takılı kalmış. Çentiklerinden kaldırıp altına bakabilirsin. Tuş sökümü için Youtube da tarif videoları var. Geçen ofiste azıcık çay döktüm SPACE tuşu takılı bizimde. Bazen kendinden basıyor gidiyor.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen burak35 »

Arkadaşlar sağolun. İkinizede teşekkür ederim. Sorun ara ara devam ediyo.
Sistemi önce ccleaner 5.32 ile tarattım pek bişey bulmadı temiz dedi. 2-3 kez de tarama yaptım.
Sonrada emsisoft emergency kit, Kaspersky virus removal tool, Adwcleaner, Eset online scanner ve Hitmanpro ile tarattım.
Bunlarda temiz dedi. Harici klavye ve mouse kullanıyorum. Klavye carboon, Mouse ta everest adındaki markalar.
Bu markaların çok iyi olmadığını biliyorum. Fakat başka klavye ve mouse ta bulamadım. Olay esnasında klavye mouse usblerini söktüm.
Harici klavye ve mouse tan yapmadığını düşünüyorum. Yalnız benim laptopun klavyesi yaklaşık 1 sene önce değişmişti.
Sanırım laptopun klavyesinden kaynaklanıyor dediğiniz gibi. Klavyede 3 4 7 gibi sayı tuşları çalışmıyor.
Harf olarakta x v m ç . a k l i q gibi tuşlar çalışmıyor. Acaba klavyeyi taktırdığım yere mi götürsem?
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 919 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

burak35 yazdı: 28 Mar 2024, 17:16 Arkadaşlar sağolun. İkinizede teşekkür ederim. Sorun ara ara devam ediyo.
Sistemi önce ccleaner 5.32 ile tarattım pek bişey bulmadı temiz dedi. 2-3 kez de tarama yaptım.
Sonrada emsisoft emergency kit, Kaspersky virus removal tool, Adwcleaner, Eset online scanner ve Hitmanpro ile tarattım.
Bunlarda temiz dedi. Harici klavye ve mouse kullanıyorum. Klavye carboon, Mouse ta everest adındaki markalar.
Bu markaların çok iyi olmadığını biliyorum. Fakat başka klavye ve mouse ta bulamadım. Olay esnasında klavye mouse usblerini söktüm.
Harici klavye ve mouse tan yapmadığını düşünüyorum. Yalnız benim laptopun klavyesi yaklaşık 1 sene önce değişmişti.
Sanırım laptopun klavyesinden kaynaklanıyor dediğiniz gibi. Klavyede 3 4 7 gibi sayı tuşları çalışmıyor.
Harf olarakta x v m ç . a k l i q gibi tuşlar çalışmıyor. Acaba klavyeyi taktırdığım yere mi götürsem?
Servislik olmuş o klavye.....
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen burak35 »

Sorun hala devam ediyo gibi. Küçük bi iğne yardımıyla baya bi zorlayıp laptopun klavyeden 5 numarayı yerinden söktüm.
Başka ne yapabilirim acaba ?