Transfer lifti şarj adaptoru?

Elektrik ve elektronik konularında bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
burakhi
Kilobyte3
Kilobyte3
Teşekkür etti: 171 kez

Re: Transfer lifti şarj adaptoru?

Mesaj gönderen burakhi »

Resimde ki gibi bağlantı yapılacak. Kabloları var lehim veya dolama ile yapılabilir. Hiç anlamam diyorsanız en yakın tv veya telefon tamircisi uardımcı olur 🙂
Kullanıcı avatarı
Zaur
Megabyte4
Megabyte4
Teşekkür etti: 4 kez
İletişim:

Mesaj gönderen Zaur »

Cevap üçün bir daha çok sağ olun.
Kullanıcı avatarı
Zaur
Megabyte4
Megabyte4
İletişim:

Mesaj gönderen Zaur »

burakhi yazdı: 14 Kas 2023, 18:45
Zaur yazdı: 13 Kas 2023, 19:43
bekobey yazdı: 13 Kas 2023, 07:53 Timsah uçlu AC 12v 1a adaptör şeklinde arama yapabilirsiniz.

https://www.hepsiburada.com/sertec-12-v ... tronikucuz
Bunun üzerindeki voltaj ve amper benimkisi ile aynıdır ve · Led gösterge Şarj ederken kırmızı dolunca yeşile Döner yazıyor amma adaptorün üzerinde ışık kısmın göremedim. Umut Bilişim Teknolojileri şirketi ile iletişime girim bakalım ne cevap verecekler.
Başlık ve açıklamaya göre aküyü doldurduğu zaman akımı kesmiyor sadece göstergesi var yani unutursanız aküyü aşırı şarj edebilir.

Ürün açıklamasında "aşırı akım ve kısa devre koruması var" denilmiş ama bunlar şarj işleminin dışında kalan şeyler. Satıcıya sorun otomatik kesmeden emin olun bence.
Bunu sipariş ettim ve 3 haftaya Baküye geldi amma adaptorun üzerinde hiçbir lampa yok malesef... Linke girib satıcıya sormak istediyimde satıcı hakkında hiçbir bilgi çıkmıyor, galiba dolandırıcı imişler...
Kullanıcı avatarı
burakhi
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen burakhi »

Hepsi buradaya şikayette edin. Duruma göre geri ödeme yaparlar büyük ihtimal. Resimleri çekip gönderin.

Hocam oralarda hiç elektronikci yok mu ? Basit bir devre şeması vereyim yaptırın. Sorun çözülsün
Kullanıcı avatarı
Zaur
Megabyte4
Megabyte4
İletişim:

Mesaj gönderen Zaur »

burakhi yazdı: 24 Ara 2023, 20:25 Hepsi buradaya şikayette edin. Duruma göre geri ödeme yaparlar büyük ihtimal. Resimleri çekip gönderin.

Hocam oralarda hiç elektronikci yok mu ? Basit bir devre şeması vereyim yaptırın. Sorun çözülsün
Linki tıkladıkda ne yazık ki artık satıcı görsenmiyor ve bundan dolayıda şikayet edemiyorum.

Var tabi ki, zaten yaptırmışım amma bu güven yaratmıyor bende, full şarj olduğun bildiren bir gösterge yok, yanlız saat farkı ile adaptoru batariyadan ayrıyorum (40-50dk). Trendyolda Ataelektronikin adaptorun de almışdım, bunun göstergesi olmasada amma full şarj olduğunda elektriyi ayrıyor yazıyor.
Kullanıcı avatarı
burakhi
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen burakhi »

gösterge için basit devreler var örnek: http://www.reuk.co.uk//OtherImages/12v- ... -tl431.jpg (r2 yerine 5k trimpot bağlayıp hassas ayar yapabilirsiniz)

trendyoldan aldığınız adaptrün kart resimlerini (alt-üst) yükleyin bakayım tabiki etiketi falan yoksa açınca garanti gitmesin :)
Kullanıcı avatarı
Zaur
Megabyte4
Megabyte4
İletişim:

Mesaj gönderen Zaur »

burakhi yazdı: 26 Ara 2023, 21:56 gösterge için basit devreler var örnek: http://www.reuk.co.uk//OtherImages/12v- ... -tl431.jpg (r2 yerine 5k trimpot bağlayıp hassas ayar yapabilirsiniz)

trendyoldan aldığınız adaptrün kart resimlerini (alt-üst) yükleyin bakayım tabiki etiketi falan yoksa açınca garanti gitmesin :)
trendyoldan aldığınız adaptrün kart resimlerini (alt-üst) dedikde neyi kast ediyorsunuz?
Kullanıcı avatarı
root@localhost
Megabyte4
Megabyte4
Teşekkür etti: 1815 kez

Mesaj gönderen root@localhost »

Adaptörlerin genelde fiş tarafında (yani altı) bir ihtimal de fiş olmayan (üst) tarafında etiket(kabartmada olabilir) bulunur. Bu etikette mA cinsinden akım değeri ve giriş çıkış voltaj değerleri yer alır. Onları istiyor arkadaş. Ona göre size öneride bulunacak.
Kullanıcı avatarı
burakhi
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen burakhi »

Zaur yazdı: 28 Ara 2023, 18:12
burakhi yazdı: 26 Ara 2023, 21:56 gösterge için basit devreler var örnek: http://www.reuk.co.uk//OtherImages/12v- ... -tl431.jpg (r2 yerine 5k trimpot bağlayıp hassas ayar yapabilirsiniz)

trendyoldan aldığınız adaptrün kart resimlerini (alt-üst) dedikde neyi kast ediyorsunuz?
Valla hocam kendimi garip hissettim yazdıklarım bana göre gayet açık :-D az çok elektronik biliyorsunuz diye çok detaylandırmamıştım.

"""""Trendyolda Ataelektronikin adaptorun de almışdım, bunun göstergesi olmasada amma full şarj olduğunda elektriyi ayrıyor yazıyor..""""

demişsiniz bende enim olmak için adaptörün içindeki devre kartının resimlerini istedim resimlere göre elektriği kesip kesmediğini söyleyecektim. (bazı standart malzemelerden anlaşılır..)

adaptörün içi açacağınız için garantisi gitmesin diyede etiket olayından bahsetmiştim :-)
Kullanıcı avatarı
Zaur
Megabyte4
Megabyte4
İletişim:

Mesaj gönderen Zaur »

burakhi yazdı: 28 Ara 2023, 22:16
Zaur yazdı: 28 Ara 2023, 18:12

Valla hocam kendimi garip hissettim yazdıklarım bana göre gayet açık :-D az çok elektronik biliyorsunuz diye çok detaylandırmamıştım.

"""""Trendyolda Ataelektronikin adaptorun de almışdım, bunun göstergesi olmasada amma full şarj olduğunda elektriyi ayrıyor yazıyor..""""

demişsiniz bende enim olmak için adaptörün içindeki devre kartının resimlerini istedim resimlere göre elektriği kesip kesmediğini söyleyecektim. (bazı standart malzemelerden anlaşılır..)

adaptörün içi açacağınız için garantisi gitmesin diyede etiket olayından bahsetmiştim :-)
Malesef ki hiçbirisinde adaptörün içindeki devre kartının resimlerin gösteren resim, kart yok, sadece kutu ve içinde de adaptor var.

Resim
Resim

Resim
Resim
En son Zaur tarafından 29 Ara 2023, 22:04 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Zaur
Megabyte4
Megabyte4
İletişim:

Mesaj gönderen Zaur »

Zaur yazdı: 24 Ara 2023, 19:00
burakhi yazdı: 14 Kas 2023, 18:45

Bunun üzerindeki voltaj ve amper benimkisi ile aynıdır ve · Led gösterge Şarj ederken kırmızı dolunca yeşile Döner yazıyor amma adaptorün üzerinde ışık kısmın göremedim. Umut Bilişim Teknolojileri şirketi ile iletişime girim bakalım ne cevap verecekler.
Başlık ve açıklamaya göre aküyü doldurduğu zaman akımı kesmiyor sadece göstergesi var yani unutursanız aküyü aşırı şarj edebilir.

Ürün açıklamasında "aşırı akım ve kısa devre koruması var" denilmiş ama bunlar şarj işleminin dışında kalan şeyler. Satıcıya sorun otomatik kesmeden emin olun bence.
Bunu sipariş ettim ve 3 haftaya Baküye geldi amma adaptorun üzerinde hiçbir lampa yok malesef... Linke girib satıcıya sormak istediyimde satıcı hakkında hiçbir bilgi çıkmıyor, galiba dolandırıcı imişler...
Carger adaptor olan bu linkden sipariş etdiyimdir, sitede Bunun üzerindeki voltaj ve amper benimkisi ile aynıdır ve · Led gösterge Şarj ederken kırmızı dolunca yeşile Döner yazıyordu. KUTUNUN HERYERİNDE AYNİ YAZINI YAZIYOR DİYE HER İKİ ADAPTORÜNDE AYNI AÇIDAN RESMİN ÇEKDİM.
Kullanıcı avatarı
Zaur
Megabyte4
Megabyte4
İletişim:

Mesaj gönderen Zaur »

Aldığım adaptorun biri budur. Ata Tech 12 Volt Kuru Tip Aküler Için Krokodil Timsah Maşalı Şarj Cihazı Adaptörü Şarz Aleti Cihaz AKÜŞARJ
https://www.trendyol.com/ata/tech-12-vo ... p-43875961
terminator88
Bit
Bit

Mesaj gönderen terminator88 »

Resim
bunun çıkış kısmını yap
Kullanıcı avatarı
Zaur
Megabyte4
Megabyte4
İletişim:

Mesaj gönderen Zaur »

terminator88 yazdı: 12 Oca 2024, 05:30 Resim
bunun çıkış kısmını yap
Ne için, nasıl?
Kullanıcı avatarı
Zaur
Megabyte4
Megabyte4
İletişim:

Mesaj gönderen Zaur »

bekobey yazdı: 13 Kas 2023, 07:53 Timsah uçlu AC 12v 1a adaptör şeklinde arama yapabilirsiniz.

https://www.hepsiburada.com/sertec-12-v ... tronikucuz
Bekobey, bununla ikinci defadır Umut Bilişim Teknolojileri şirketinin hepsiburada.com sitesinde Sertec adlı üyenin paylaşım etdiyi adaptörü almak istiyorum amma farklı farklı engeller ucbatından almağı erteliyorum ve bir zaman sonra aynı linki tıkladığımda aynı ürüne ulaşamıyorum.

Umut Bilişim Teknolojileri şirketinin ekibi ile internet üzerinden nasıl iletişime geçerek istediyim adaptörü ala bilirim?
12 Volt 7 Ampere kadar akünü şarj ede bilen adaptörü arıyorum.

Resim