win 11 ile adguard kullanımı

Windows 11 ile ilgili haber, bilgi ve ipucu Paylaşım alanıdır
Kullanıcı avatarı
skinnycem
Kilobyte4
Kilobyte4

win 11 ile adguard kullanımı

Mesaj gönderen skinnycem »

Hem telefon hem de laptop da Adguard programını kullanıyorum. Malum olduğu üzere DNS ayarını bu program üzerinden seçiyorum. Bu program açıkken Laptop ve telefondaki dns ayarlarını otomatik al mı yapmam lazım yoksa Adguard da seçtiğim dns leri mi girmem lazım?
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3282 kez

Re: win 11 ile adguard kullanımı

Mesaj gönderen burak35 »

Ben daha önce adguardın programını kullanmıştım. Ben kullandığım zamanlarda dns ayarlama yoktu diye hatırlıyorum.
Ama adguard üzerinden dns ayarladıysanız bence başka bi işleme gerek yok. Çünkü program zaten arka planda açık ve çalışıyor.
Ve muhtemelende o sizin belirlediğiniz dns leri sisteminiz kullanıyordur diye tahmin ediyorum.

Alternatif olarak dnsjumper da bence çok iyi. Kısa bir süredir kulanıyorum ve memnunum.
Kullanıcı avatarı
skinnycem
Kilobyte4
Kilobyte4

Mesaj gönderen skinnycem »

Hız için değil reklam önleme için kullanıyorum.Benim kullandığım da programın kendisi. Sadece pc ve telefon dns ayarları ne olacak diye sormuştum.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3282 kez

Mesaj gönderen burak35 »

Telefon kullanmadığım için onu bilemiyorum. Ama bilgisayarda Adguardın dns ayarı geçerli olur tahminen.
Sağ alttan wifi simgesine tıklayıp ağınızın adının altındaki özellikler kısmına tıklayın. Sonrada açılan pencerede en aşağı inin.
Buarada en aşağıda kullanılan dns leri göstermesi lazım windows ta.