Windows 11 23H2, eski sistemlere otomatik olarak yüklenecek

Windows 11 ile ilgili haber, bilgi ve ipucu Paylaşım alanıdır
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4952 kez

Windows 11 23H2, eski sistemlere otomatik olarak yüklenecek

Mesaj gönderen velociraptor »

Resim

Halen Microsoft'un Windows 11 işletim sisteminin eski bir sürümünü çalıştıran Windows 11 cihaz sahiplerinin, sistemlerinin otomatik olarak Windows 11 sürüm 23H2'ye yükseltilebileceğinin farkında olması gerekir. Bu, yükseltmelerin zorunlu kılındığı ilk sefer değil ve görünüşe bakılırsa son da olmayacak. Microsoft'un Windows işletim sisteminin daha yeni sürümlerini kullanıcı cihazlarına aktarmasının nedeni basit: tüm Windows sürümleri eninde sonunda hizmetin sonuna ulaşacak. Bu, temel olarak bundan sonra daha fazla güncelleme almayacakları anlamına gelir.

Kullanıcı sistemlerinin güncellemeler tarafından desteklenmeye devam ettiğinden emin olmak için Microsoft, daha yeni sürümlere yönelik otomatik güncellemeleri zorunlu kılar. Güvenlik, kararın alınmasında etkili olan faktörlerden biridir. Kullanıcıların anlayamayabileceği şey, bu yükseltmelerin işletim sistemi desteğinin fiilen sona ermesinden aylar önce gerçekleşebileceğidir.

Microsoft, Windows 11 sürüm 23H2'ye yönelik zorunlu güncellemeleri resmi Windows 11 Sürüm Bilgileri web sitesinde doğruladı . Burada Microsoft şöyle yazıyor: "Windows 11 2023 Güncelleştirmesi olarak da bilinen Windows 11 sürüm 23H2, şimdi yeni bir kullanıma sunma aşamasına giriyor. Uygun Windows 11 cihazlarını otomatik olarak sürüm 23H2'ye güncellemeye başlıyoruz."

Güncellemeler, şu gönderiye göre otomatik olacak: "Bu otomatik güncelleme, hizmetin sonuna ulaşmış veya hizmetin sonuna yaklaşan Windows 11 cihazlarını hedefliyor ve şu ana kadar kullandığımız makine öğrenimi tabanlı (ML) eğitimi takip ediyor.".

Başka bir deyişle: Windows 11 sürüm 22H2'yi veya Windows 11'in daha eski bir sürümünü çalıştırıyorsanız,istemeseniz bile Windows 11 sürüm 23H2'nin bu sisteme otomatik olarak yüklenme olasılığı vardır. Sistemin desteklenmeye devam ettiğinden emin olmak için güncellemeyi yüklememek için çok az neden olsa da, bu durum kontrolü kullanıcıların elinden alıyor.

Güncellemeleri durdurabilirsiniz.

Resim

Kaynak:
https://www-ghacks-net.translate.goog/2 ... r-systems/
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 3487 kez

Re: Windows 11 23H2, eski sistemlere otomatik olarak yüklenecek

Mesaj gönderen burak35 »

Bundan haberim yoktu. Anladığım kadarıyla "ZORLA" güncelleme ne ilk nede son olacak. Allah tan "Windows Update Blocker" var.
Bu kadar sık güncelleme, Bu kadar hızlı destek kesilmesi, Bu kadar hızlı yeni sistem çıkarmak bence hiç iyi bir şey değil.
Kaldı ki herkesin bilgisayarındada 8 Gb Ram Yada Sata bile olsa Ssd yok. Hintlilerin zaten kullanıcı görüşleriylede işi yok.
Klasik hint kafası işte. Zorla sinirlendirip kızdırıyorlar insanı...

Abi Birde şu Visucal C++ paketlerini buldum geçenlerde. Hemen hemen Tüm sürümleri içinde var.
Acaba bunlarıda kurmama gerek varmı ?
https://www.techpowerup.com/download/vi ... ll-in-one/
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Sisteminin ihtiyacı olduğunda zaten hata verecektir. Gerekmeyen birşeyi ben olsam kurmazdım.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen burak35 »

Anladım. Teşekkürler. Şimdiye kadar şunu kurun yükleyin gibi bi hata hiç vermedi. O yüzden kurmama gerek yok sanırım.

Birde Microsoft silverlight diye bir şey var. Biraz baktım az önce ama gerekli mi gereksiz mi karar veremedim.
Bunu kaldırmama gerek var mı acaba? Yoksa kalsın mı?
Resim
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Eğer önceden kurulmuş ise kurduğun bir yazılımın ona ihtiyacı var diye indirip kurmuştur. Tekrar ihtiyacı olabilir. Sistem Düzgün çalışıyorsa bence elleme kurulu kalsın.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen burak35 »

Tamam teşekkürler. Kaldırmayayım o zaman. Bi bayram daha görsün. :)