Windows 11 yakında sizin sesinizle metinleri okuyabilecek

Windows 11 ile ilgili haber, bilgi ve ipucu Paylaşım alanıdır
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4922 kez

Windows 11 yakında sizin sesinizle metinleri okuyabilecek

Mesaj gönderen velociraptor »

Resim

Yakın zamanda piyasaya sürülen Windows 11 build 26052 (hem Canary'de hem de Dev'de), resmi değişiklik günlüğünün altında gizlenmiş birkaç ilginç parça içeriyor. Windows Insider'ların tespit ettiği gibi Microsoft, Windows 11 için "Benim Adıma Konuş" adlı yeni bir erişilebilirlik özelliği üzerinde çalışıyor.

Benim İçin Konuş, yapı 26052'de çalışmıyor, ancak yine de gelecek özelliği ve açıklamasını kontrol etmek için ayarları etkinleştirebilirsiniz. öğrencilerin fikir, kullanıcıların işletim sistemi kişisel sesleriyle nasıl konuşacaklarını sunmalarına olanak sağlanması. Apple yakın zamanda aynı özelliği uygulamaya koydu ve bu yeni özellik yakında Windows 11'e de gelecek.

Ayarların özellik açıklamasına göre Windows 11, "kendi ses avatarınızı oluşturmanıza veya kendi sesinizi korumanıza" ve ardından bunu kişisel veya çevrimiçi toplantılar için kullanmanıza olanak tanır. Bir şeyler yazabileceksiniz ve Windows 11 bunu rastgele, cansız bir robot sesi değil, kendi sentezlenmiş sesinizi kullanarak işlerinizi yapmaya devam edecek.

Diğer erişilebilirlik özellikleri gibi Benim İçin Konuş'un da hızlı erişim için özel bir kısayolu vardır. Ayarlar uygulamasına göre, Win + Ctrl + T tuşlarına basmak Benim İçin Konuşma özelliği için bir geçiş işlevi görülecektir.

Resim

Ayrıca bu konunun nasıl çalıştığını gösteren birkaç bağlantı da var, ancak özelliğinin kendisi gibi bunlar da çalışmıyor ve yalnızca genel belgelere ve Microsoft'un gizlilik bildirimine gidiyorlar. Bu özellik resmi olarak sunulduğunda Microsoft bunları güncelleyecektir.

Yeni Benim İçin Konuşma özelliğini kendiniz kontrol etmek istiyorsanız sisteminizi 26052'yi oluşturacak şekilde güncelleyin ve aşağıdakileri yapın:

GitHub'dan ViveTool'u indirip kullanabilir ve kolayca bir klasörde açabilirsiniz .
https://github.com/thebookisclosed/ViVe/releases/latest
Yazılımı Yönetici Komutu olarak başlatın.
CD ile ViveTool klasörünü içerene geçiş . Örneğin, CD C:\Vive .

Kod: Tümünü seç

vivetool /enable /id:47123936 
yazın ve Enter tuşlarına basın.
Bilgisayarı yeniden başlatın.
Artık Ayarlar uygulaması başlatılabilir ve Erişilebilirlik > Benim Adıma Konuş'a katılabilirsiniz.

Kaynak:
https://www.neowin.net/news/windows-11- ... our-voice/
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 3467 kez

Re: Windows 11 yakında sizin sesinizle metinleri okuyabilecek

Mesaj gönderen burak35 »

Valla iyi mi kötü mü pek karar veremedim. Ya buradanda Telemetri toplarlarsa...