LibreOffice 24.2 yayınlandı

Sadece freeware (Ücretsiz) program paylaşımlarının yeraldığı alan
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4705 kez

LibreOffice 24.2 yayınlandı

Mesaj gönderen velociraptor »

Resim

Document Foundation, açık kaynaklı Office uygulaması LibreOffice'in yeni bir sürümünü yayınladı . LibreOffice 24.2, desteklenen tüm platformlarda zaten mevcuttur. LibreOffice'in mevcut kurulumları, bir sonraki çalıştırmada kullanıcıları güncelleme hakkında bilgilendirebilir.

Yardım > Güncellemeleri kontrol et'i seçmek, güncellemeleri manuel olarak kontrol etmek için bir seçenektir. Güncelleme daha sonra doğrudan indirilip kurulabilir.LibreOffice 24.2 önemli bir sürümdür. Yeni özellikler ekler ve diğerlerini geliştirir. Ana değişikliklerden biri yeni otomatik kaydetme davranışıdır. Bu sürümden itibaren LibreOffice otomatik kurtarma bilgilerini otomatik olarak kaydedecektir. Kullanıcıların bu özelliği kullanabilmek için Office paketinin önceki sürümlerinde bu özelliği manuel olarak açmaları gerekiyordu.

Yeni varsayılan, bilgileri her 10 dakikada bir kaydeder. LibreOffice kullanıcıları işlevselliği kapatabilir, genişletebilir veya belge yedeklemelerinin varsayılan yolunu değiştirebilir.

Resim

İşte bunun nasıl yapıldığı.

Tercihleri ​​açmak için Araçlar > Seçenekler'i seçin.
Kenar çubuğunda Yükle/Kaydet'i genişletin ve Genel alt kategorisini seçin.
"Otomatik Kurtarma bilgilerini her defasında kaydet" tercihi buradan kapatılabilir. Varsayılan 10 dakikalık aralık da değiştirilebilir.
LibreOffice kullanıcıları ayrıca her seferinde belgenin tamamını kaydetmek için "belgeyi otomatik olarak kaydet" seçeneğini de etkinleştirebilir. Sürüm notları, "her zaman yedek kopya oluştur" seçeneğinin de varsayılan olarak etkin olduğunu gösteriyor ancak benim sistemimde durum böyle değildi.

Varsayılan yedekleme yolu tercihlerde LibreOffice > Yollar altında bulunur. Yola çift tıklamak, kullanıcıların onu sistemdeki başka bir konuma değiştirmesine olanak tanır.

Uygulamanın otomatik kurtarma özelliği, örneğin çökmelerden sonra içeriğe erişimi kaybetme riskini azaltır.

İpucu : Veri kaybını önlemek için tam belge yedeklemelerinin oluşturulmasını etkinleştirmek iyi bir fikir olabilir.

LibreOffice 24.2'deki diğer değişiklikler

Resmi sürüm notlarında düzinelerce değişiklik listeleniyor. İşte önemli olanlardan bir seçki:

- Yorumlar artık stilleri destekliyor.

- İç içe geçmiş bölümler daraltılabilir.

- Geliştirilmiş çok sayfalı kayan tablolar.

- Word ile gelişmiş uyumluluk için yeni satır sonu algoritması.

- İşlevler kenar çubuğunda artık bir arama var.

- Format > Yazı Tipleri altında Matematik yazı tipini değiştirme seçeneği.

- Tercihleri ​​arama seçeneği eklendi.

- Windows kullanıcıları Alt-NumPad'i kullanarak tüm Unicode aralığına erişebilir.

- "Kurcalamaya karşı daha dayanıklı ve performanslı" olmayı vaat eden yeni ODF belge şifreleme seçeneği.

- Şifre iletişim kutusunda, şifrenin gücünü gösteren yeni bir şifre gücü ölçer bulunur.

- Ermeni dili artık desteklenmektedir.

- FTP desteği kaldırıldı.

- LibreOffice'in Android sürümü ilk olarak karanlık tema desteği ve daha fazla arayüz dili aldı.

Kaynak:
https://www.ghacks.net/2024/01/31/libre ... documents/
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3285 kez

Re: LibreOffice 24.2 yayınlandı

Mesaj gönderen burak35 »

Güzel. Linux aracıdır bildiğim kadarıyla. Daha sonrada windows için tasarlanıp piyasaya sürülmüş. Kullanıcısıda vardır biraz.
Bildiğim kadarıyla Linux Mint in içindede kurulu gelir bu libreoffice.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 920 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

LibreOfis her sürümü berbat...

Hala bir sorunu aşamadılar..Ondan dolayı Libre ofis kullanmıyorum..

Sorun şu...

Bir metni bir web sayfasından, yada bir word belgesinden kopyalarken arkan planın rengini de kopyalıyor, bu belge üzerinde gri dik dörtgensel kutucukların görünmesine neden oluyor.Tahminim "boşluk karakterini de " ascii formatta kopyalamakta....
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen burak35 »

Ben hiç kullanmadım libreoffice. Ama arasıra nadiren kullanan veya önerende görüyorum tabi.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

burak35 yazdı: 05 Şub 2024, 02:11 Ben hiç kullanmadım libreoffice. Ama arasıra nadiren kullanan veya önerende görüyorum tabi.
Resim
Ben bunu kullanıyorum

Yetiyor bana..

Lisansımda var legal, ömürlük... (Lisans almakta ücretsiz, bir e-posta gönderiyorsun sana ömürlük lisans anahtarın geliyor.Sonra e-postana gelen lisans anahtarı ile yazılımı online etkileştiriyorsun.Bundan sonra ömürlük, online, çevrimdışı kullanıyorsun.)

Güncelleme ve Servis Paketi alıyorum ücretsiz...

Kullanmanı tavsiye ederim..

Basit ve güçlü ve de üretken

Ne de olsa Alaman

Bu ofis paketi ile Microsoft Ofis ve LibreOfis belgelerini açabiliyorsun düzenleyebiliyorsun , istersen aynı ofis paketlerinin dosya formatlarıyla kaydebiliyorsun yada kendi özgün uzantılarını kullanabiliyorsun.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen burak35 »

Microsoft Office dosyalarını işliyorsa güzel.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

burak35 yazdı: 06 Şub 2024, 01:28 Microsoft Office dosyalarını işliyorsa güzel.
İşliyor ve mevcut orjinal dosya yapısının bir yedeğini de alıyor ne olur ne olmaz....diye
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen burak35 »

Güzelmiş.